Koncert a výstava obrazov Pavla Hammela už tento štvrtok

Jarné koncertné pódia po celom Slovensku budú patriť jednej z najvýznamnejších osobností slovenskej populárnej hudby Pavlovi Hammelovi. V rámci turné Z pekla šťastie tour sa 7. apríla predstaví aj v Dome umenia. O 17.30 h otvoria jeho výstavu obrazov a o 19.00 h začne koncert, na ktorom ho budú doprevádzať vynikajúci hudobníci.

Pavol Hammel sa na hudobnej scéne pohybuje už viac ako polstoročie a málokto poznamenal slovenskú i českú hudobnú scénu tak významne ako práve on. Začiatkom 60. rokov založil legendárnu skupinu Prúdy a postupne s ňou vydal nezabudnuteľné a do dnešných dní kritikou i fanúšikmi vysoko oceňované albumy.

Amatérsky sa venuje aj výtvarnému umeniu a nie je prekvapením, že aj na tomto poli žne úspechy a vystavuje pravidelne doma aj v zahraničí.

S úplne novými piesňami z nedávno vydaného albumu Z pekla šťastie, na ktorom sa textársky podieľali Kamil Peteraj, Milan Lasica a Vlado Slivka, ale aj s pesničkami, ktoré sám radí medzi Best of, sa Pavol Hammel predstaví aj na plánovanej koncertnej šnúre.

Na koncertoch ho bude doprevádzať kapela zložená z vynikajúcich a Hammelovi hudobne blízkych muzikantov v obsadení: Juraj Burian – gitary, Petr Tichý – kontrabas, Vítek Pospíšil – klávesy, Michal Pajdiak – bicie a ako špeciálny hosť sa turné zúčastní aj Andrea Zimányiová – spev.


Vstupné:  10,- € predpredaj, 13,- € na mieste, študenti a dôchodcovia 7,- €, vozičkár 1,- €, doprovod vozičkára 2,- € PLATÍ zľava ZŤP! Predaj vstupeniek v pokladni Domu umenia a cez ticketportal.sk.


Text: Reklamný článok/tlačová správa Foto: Vladimir Yurkovic/Dom umenia