Dom umenia uvedie prvú slovenskú rockovú operu v podaní Art Music Orchestra

Koncertné uvedenie hudby z muzikálu Cyrano z pedmestia je veľkolepo koncipovaný koncert v podaní 25-členného Art Music Orchestra a sólistov Divadla Novej scény. Zažijeme ho 24. júna o 19.30 h v Dome umenia.

Osobitý punc programu dodáva aj svetoznámy Spevácky zbor Lúčnica, ktorý svojím vokálnym podielom na koncerte obohatí audiovizuálne koncipované návraty k legendárnemu dielu.

Autori hudby prvej slovenskej rockovej opery Marián Varga a Pavol Hammel, s textármi Kamilom Peterajom a Jánom Štrasserom, vytvorili nadčasové dielo už v roku 1977. Osobné stretnutie pripravovateľov projektu s autormi sa nieslo v atmosfére radostného nadšenia a očakávania uvedenia hudby pôvodného slovenského muzikálu.

Toto dielo opäť ožije v netradičnom spojení tanečného orchestra s veľkým vokálnym telesom. Všetkých hudobníkov spája „neprofesionálne“ nadšenie z hudby rozmanitých žánrov.

Projekt je určený pre odbornú a laickú verejnosť, mládež a dospelých obyvateľov miest a obcí Slovenska. Zámerom projektu je, pripravovať nekomerčné koncertné podujatia, v rámci ktorých bude prezentované slovenské interpretačné umenie s repertoárom a dielami pôvodnej hudobnej tvorby.

(Reklamný článok)