Crème de la Crème: Dom umenia premietne trojicu francúzskych filmov

Už po štvrtýkrát pripravuje Francúzsky inštitút na Slovensku v spolupráci s Film Europe Media Company Týždeň francúzskeho filmu Crème de la Crème. Časť filmov premieta 15. až 17. marca aj piešťanský Dom umenia. Aj tentokrát sa milovníci francúzskeho filmu môžu tešiť na novinky, ktoré predstavujú kvalitnú, žánrovo pestrú a divácky atraktívnu kinematografiu z tohto teritória.

15. marca o 18.00 h: 150 miligramov

Pneumologička pracujúca v nemocnici príde na súvislosť medzi nevyjasnenými úmrtiami pacientov a podávaním lieku, ktorý je na trhu už 30 rokov. Film inšpirovaný skutočným príbehom spôsobí vypuknutie mediálnej búrky.

Réžia: Emmanuelle Bercot

Hrajú: Sidse Babett Knudsen, Benoit Magimel, Charlotte Laemmel, Isabella de Hertogh

Francúzsko 2016, české titulky, 128 min. MP-15

Vstupné: 4,-€

16. marca o 18.00 h: Odysea

Dobrodružná a výpravná biografia rodiny Cousteau, ktorá pred našimi očami otvorila tichý svet pod morskou hladinou. Rok 1946 a kapitán Jacques Cousteau si vďaka vynálezu akvalungu môže dovoliť vysnívanú vilu pri Stredozemnom mori. Idylické rodinné spolužitie však naruší jeho túžba po nesmiernom priestore pod vodnou hladinou.

Réžia: Jérome Salle

Hrajú: Audrey Tautou, Lambert Wilson, Pierre Niney

Francúzsko 2016. České titulky. Min.:122. MP15.

Vstupné: 4 €

17. marca o 18.00 h: Muž, ktorý zachránil Louvre

Príbeh muža, ktorý zachránil majstrovské diela Louvru pred nacistickým rabovaním. Ide o viac ako štyri tisíc umeleckých skvostov, jedinečných svedectiev a archívnych originálov. Film využívajúci animované sekvencie získal International Emmy Awards 2015 v kategórii dokumentárnych filmov.

Réžia: Jean-Pierre Devillers & Pierre Pochart

Francúzsko 2014, české titulky, 57 min., MP-12

Vstupné: 4 €

(Reklamný článok)