Kino Fontána premietne najlepšie európske filmy – online a zadarmo

Filmové dni Lux Film Days sa na Slovensku uskutočnia prvýkrát online – od 27. do 30. januára na platforme Kino doma, do ktorej je zapojené aj piešťanské Kino Fontána.

Premietanie bude prístupné zadarmo po celom Slovensku a ponúka sledovanie najlepších európskych filmov, ktoré boli nominované na prestížnu cenu LUX, udeľovanú každoročne Európskym parlamentom. V rámci LUX Film Days predstavia aj novú podobu filmovej ceny LUX – Európska filmová cena divákov.

Všetky projekcie sú pre divákov zo Slovenska zadarmo, treba sa len vopred zaregistrovať cez web stránku svojho obľúbeného kina. Vstupenky si týmto spôsobom môžete „vyzdvihnúť“ aj z piešťanského Kina Fontána. Stačí zadať e-mail, na ktorý vám ich pošlú.

Súčasťou projekcií budú aj príhovory dramaturgov a usporiadateľov, aby sa zážitok čo najviac priblížil reálnej návšteve klubového kina. Každé premietanie sa začína v presne určenom čase – o 20.20 h, resp. o 18.00 h.

V stredu (27. januára) odštartuje filmové dni poľská snímka Ida ocenená Oskarom. Vo štvrtok sa môžete tešiť na celovečerný debut tureckej režisérky Deniz Gamze Ergüvenovej Mustang o sestrách, ktoré vyrastajú na dedine na tureckom severozápade. Na piatok (30. januára) usporiadatelia pripravili strhujúcu poľskú kroniku Posledná rodina. Sobotňajší podvečer prinesie animovaný film pre celú rodinu Môj život Cuketky. Filmové dni LUX ukončí v sobotu večer snímka talianskej režisérky Alice Rohrwacherovej Šťastný Lazzaro, ktorá je poctou klasickým magicko-realistickým filmom.

Fontána je súčasťou projektu Kino doma od konca októbra. Virtuálne filmové predstavenia sa v rámci tohto projektu začínajú ako live stream v presne určený čas. Na rozdiel od video on demand služieb diváci nemôžu film zastaviť alebo dopozerať v iný deň. Podobne ako v kine absolvujú predstavenie v stanovenom čase. Súčasťou online premietania je čet s ostatnými divákmi, do ktorého sa môžu, ale nemusia zapojiť.

(Reklamný článok) Zdroj: Tlačová správa LUX Film Days