Jeho albumy produkuje Quincy Jones. Andreas Varady sa predstaví v Piešťanoch

Hudobný klub La Musica pozýva na koncert formácie Andreas Varady Family Trio, ktorý sa uskutoční v piatok 18. septembra so začiatkom o 19.00 h.

Andreas Varady (1997) je roky známy ako detský gitarový zázrak. Talent hudobníka maďarského pôvodu, ktorý vyrastal na Slovensku, zobral gitaru do rúk už ako 4-ročný, sa naplno rozvinul po tom, čo sa presťahoval s rodinou do Írska, kde hral ako 10-ročný na uliciach miest Limerick a Cork. Postupne si vybrusoval elegantný, technicky brilantný štýl, ktorý právom porovnávali s Georgeom Bensonom.

Ako 13-ročný sa stal najmladším headlinerom v prestížnom londýnskom jazzovom klube Ronnie Scott’s a stal sa hneď súčasťou britskej scény. Jeho povesť preletela aj oceán a medzi svojich obľúbencov ho zaraďuje sám veľký Quincy Jones, ktorý tradične produkuje jeho albumy.

Dnes už 23-ročný Andreas Varady nemá výhodu malého chlapca s veľkou gitarou. Stále však napreduje – hrá jazz nielen virtuózny a bravúrny, ale zároveň atraktívny a prívetivý, čo mu však neupiera na umeleckosti. Ako predstaviteľ mladej generácie pribaľuje do hry množstvo nových vplyvov a výrazových prostriedkov, ktoré originálnym spôsobom pretavuje do hrejivej magmy.

Že ho tvorba neustále baví, dokazuje aj jeho ostatný, tretí album The Quest, vydaný na svetoznámom labeli Resonance Records. Varady nezaspal na bebopových vavrínoch, ale počúva a posúva sa smerom k súčasným prejavom, počuť viac groove, vplyvy neosoulu, rocku, r’n’b, práce so zvukomaľbou.

Stálymi Andreasovými spoluhráčmi sú jeho otec Bandy na base a mladší brat Adrian na bicích.

 

(Reklamný článok)