Fragile Vianočný koncert vo Vrbovom vypredali, organizátori preto pridali ďalší

Hudobná skupina zložená z populárnych osobností známych z televíznych seriálov, divadelných a muzikálových produkcií sa predstaví v Kostole sv. Gorazda vo Vrbovom. Keďže prvý termín koncert bol rýchlo vypredaný, organizátori pridali ešte jeden. Vstupenky na vystúpenie skupiny Fragile v nedeľu 3. decembra o 15.00 h sú stále v predaji.

Bez použitia hudobných nástrojov, teda a cappella, interpretuje Fragile známe rock – pop – jazzové hity svetových umelcov, akými sú napríklad Sting, Stevie Wonder, Billy Joel, Tina Turner, Queen, ako aj popredných slovenských a českých interpretov Richarda Müllera, Karla Gotta, Modus. Ich koncerty sú plné nielen výbornej hudby, ale predovšetkým skvelého humoru.

Termín „a cappella“ pochádza z taliančiny a doslova znamená „ako v kaplnke.“ Jeho pôvod sa datuje až do obdobia stredoveku, kedy bola hra na hudobných nástrojoch v kaplnkách zakázaná, mohlo sa v nich iba spievať. Preto sa dodnes spev jednotlivca prípadne skupiny spevákov bez doprovodu hudobných nástrojov označuje prívlastkom „ako v kaplnke,“ teda „a cappella.“ A cappellové skupiny si musia vystačiť iba so svojimi hlasmi aj tam, kde iným skupinám pomáhajú hudobné nástroje.

Fragile tvoria: Braňo Kostka, Soňa Norisová, Jana Golis, Helena Krajčiová, Svetlana Rymarenko, Slavo Košecký, Martin Madej a Jožo Hečko. Alternujúcimi členmi skupiny sú: Peter Lacho, Daniela Tomešová a Karolína Majerníková.

Vstupenky na Vianočný koncert Fragile vo Vrbovom sú v predpredaji v Piešťanskom informačnom centre. 

(Reklamný článok)