Firemné podujatie? Vyskúšajte stretnutie v piešťanskom bahne

Pobyt v teplom oceľovomodrom bahne nie je na prvý pohľad ničím atraktívnym. Ide však o skvelý spôsob oddychu a načerpania nových síl, ktorým môžete zaujať svojich kolegov, alebo obchodných partnerov.

Hovorí sa, že mnohé dôležité politické a obchodné dohody uplynulých storočí boli uzatvorené v kúpeľoch. Tie vďaka tomu patrili k stavebným kameňom najväčších štátnych celkov. Nezaobišla by sa bez nich Rímska a Osmanská ríša, ale ani Britské impérium. V 21. storočí, keď je stres novodobou epidémiou, sa ľudia do kúpeľov vracajú. Dôvodom je ich priaznivý vplyv na telo, ale najmä na myseľ.

Na Slovensku máme prírodné bohatstvo, ktoré by nám vo svojej dobe závideli rímski cisári aj britskí miestodržitelia. Je ním jedinečná zmes termálnej vody a sedimentov Váhu – piešťanské bahno. Podľa legendy bol s liečivými účinkami bahna oboznámený Napoleon, ale vplyvní ľudia tohto sveta ho začali naplno využívať až v prvej polovici 20. storočia. Na Kúpeľný ostrov vtedy prichádzali maharadžovia i filmové hviezdy.

Dnes je piešťanské bahno dostupné pre každého. Nevyhľadávajú ho iba pacienti s chorobami pohybového ústrojenstva. Jeho blahodarné účinky poznajú športovci, manažéri a čoraz častejšie ich využívajú aj obchodné spoločnosti.

Hotelový komplex Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany totiž ponúka všetko, čo je potrebné na usporiadanie firemných podujatí. Má konferenčné miestnosti, kongresovú sálu, zázemie pre teambuildingové akcie. Jeho srdcom je štvorhviezdičkový Esplanade Ensana Health Spa Resort, ktorý stojí v rozsiahlom parku uprostred Kúpeľného ostrova.

Liečebné domy  s desiatkami procedúr, vonkajšie a vnútorné bazény, fitness centrum, saunový svet, golfové ihrisko aj tenisové kurty sú na dosah. Rovnako ako piešťanské bahno, ktoré si môžu účastníci kongresov a firemných stretnutí vychutnať v secesnom interiéri kúpeľného domu Irma a vrátiť sa tak k terapii potvrdenej súčasnou vedou, ale známej už od nepamäti.

A možno sa pritom, podobne ako v staroveku, zrodia obojstranne výhodné dohody. Aj keď kúpeľní lekári odporúčajú nechať pracovné problémy za dverami bahniska. Je to totiž miesto oddychu a získavania nových síl, ktoré v hektickom 21. storočí tak veľmi potrebujeme.

(Reklamný článok)