Divadlo Arená uvedie v Piešťanoch hru Sklenený zverinec s Emíliou Vášáryovou

Jeden z najznámejších titulov svetovej drámy ponúkajúci hercom veľké charaktery, divákom nevšedný umelecký i ľudský zážitok, ožije po najprestížnejších svetových javiskách aj v piešťanskom Dome umenia. Divadlo aréna uvedie rodinnú drámu Tennesseeho Williamsa 26. februára o 19.00 h.

V ťažkých sociálnych pomeroch preberá finančnú zodpovednosť za celú rodinu syn Tom, ktorý dennodenne drie v továrni na topánky, aby zabezpečil chod domácnosti a každú noc mohol slobodne snívať v kine.

Matka Amanda sa snaží pre svoje deti vybojovať lepší život, ako bol ten jej, často aj za cenu hádok, napätia a nátlaku. Rozhodne sa, že jediná cesta, ktorá ich môže vyviesť z biedy a zabezpečiť svetlejšiu budúcnosť, je vydaj dcéry Laury. To však nie je také jednoduché, keďže Laura žije vo svojom vlastnom svete, plnom malých sklenených zvieratiek. Všetci očakávajú veľkú zmenu, keď do príbytku Wingfieldovcov príde na návštevu Jim, milý mladý muž.

Rodinný život s človekom, ktorého spoločnosť vníma ako „iného“, prináša aj množstvo úsmevných situácií, posolstvo o hľadaní vnútorného pokoja a slobody, o snoch a nádejach, ktoré sa často míňajú s našimi životmi.

Hrajú: Amanda Wingfieldová –  Emília Vášáryová, Tom Wingfield –  Alexander Bárta, Laura Wingfieldová –  Ivana Uhlířová, Jim O’Connor – Tomáš Maštalír

Réžia: Martin Čičvák

Vstupné: 20 eur a 22 eur / predaj vstupeniek v pokladni Domu umenia a cez ticketportal.sk

(Reklamný článok)