Budova Chirany po dlhých rokoch konečne ožije vzniknú tam byty aj kancelárie

Jedna z architektonických dominánt Piešťan dostane novú podobu. Po prestavbe v nej vzniknú administratívne priestory, ale aj byty vhodné pre mladé rodiny i seniorov.

Budovu známu ako Chirana Export – Import dokončili v roku 1989, pre pôvodné účely však dlho neslúžila a v posledných rokoch zostala prázdna. Začiatok jej prestavby je naplánovaný na jeseň tohto roka. Ide o jedinečný projekt mestského bývania. Dostal názov NICCO appartments & offices.

Na ôsmych nadzemných podlažiach vznikne 35 bytov, apartmánov a garsóniek aj kancelárie s vlastnou recepciou. Súčasťou prízemia budú obchodné priestory vhodné napr. pre fitness a kaviareň. Tie ešte vylepšia vysoký komfort bývania, ktoré ponúka táto lokalita.

Niekdajšia budova Chirany na Krajinskej ceste je autom ľahko dostupná z diaľnice a cyklisti budú môcť onedlho využiť bezpečný chodník, ktorý odtiaľ povedie až do centra kúpeľného mesta. Radnica už začala s prípravou jeho výstavby.

NICCO appartments & offices svojou finančnou dostupnosťou zaujme mladé rodiny i seniorov. Spolupracuje na ňom spoločnosť Neoreal, ktorá má za sebou niekoľko úspešných rezidenčných projektov na Slovensku.

Investor reaguje na dopyt po štartovacích bytoch, ktorých je aj v Piešťanoch nedostatok. Zároveň chce osloviť starších ľudí, ktorým ponúka komfortné bezbariérové bývanie. I pre nich bude nespornou výhodou občianska vybavenosť dostupná peši – neďaleko sú obchody, materská aj základná škola a hneď pri budove zástavka mestskej autobusovej dopravy. Pre všetkých bude zabezpečené bezproblémové parkovanie na rezidenčnom parkovisku.

V kombinácii s dovolenkovou atmosférou kúpeľného mesta ide o jedinečný projekt mestského bývania, ktorý zároveň prispieva k zveľadeniu Piešťan tým, že nevyužívanej budove dáva nové využitie.

(Reklamný článok)