Braňa Jobusa nominovali na Krištáľové krídlo: Všetko budem robiť zo srdca a naplno

Známy hudobník a spisovateľ z Vrbového je jedným z troch nominantov v kategórii publicistika a literatúra na cenu, ktorej cieľom je vyzdvihnúť jedinečné osobnosti a ich profesionálne výkony. Mená laureátov prestížneho ocenenia sa verejnosť dozvie počas galavečera, ktorý bude 1. februára vysielať v priamom prenose Jednotka RTVS.

Braňo Jobus získal nomináciu za knihu Ja nič, ja muzikant. Hudobník a autor detských kníh vychádza podľa odbornej poroty z jednoduchej premisy: deti sa chcú pri čítaní smiať a zabávať.

„To, že ma nominovali je pekné a samozrejme si to veľmi váži, ale môj život a moju tvorbu to neovplyvní. Vždy budem robiť všetko, čo sa kníh a hudby týka, od srdca, z lásky a naplno,“ uviedol pre portál zpiestan.sk Braňo Jobus a dodal, že jeho kniha na tento rok má názov Plajko. Už ju odovzdal vydavateľstvu a pokrstí ju v lete na festivale Vrbovské vetry aj s nový albumom kapely Karpatské chrbáty, ktoré v aktuálne vzniká uňho doma v štúdiu.

Spolu s ním sú nominované novinárka Oľga Baková a spisovateľka Henrieta Moravčíková. Meno víťaza pred vyhlásením výsledkov nepoznajú ani porotcovia, pretože body odovzdali v tajnom hlasovaní. Laureátov ceny Krištáľové krídlo sa dozvieme 1. februára večer.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič