Pri Sĺňave súťažilo 300 triatlonistov z piatich európskych krajín

Počas uplynulého víkedu (3. a 4. júla) sa konal na Ratnovskej zátoke druhý ročník Black Swans triatlonu, kde sa spolu zúčastnilo takmer 300 pretekárov zo Slovenska, Českej republiky, Maďarska, Rakúska a Francúzska. Pretekalo sa v disciplínach Sprint, Olympijský triatlon, Akvabike a trať polovičného Ironmana. Plávalo sa v Ratnovskej zátoke, bicykel bola trať smerom na dedinu Jalšové a behalo sa po vale smerom na Krajinský most.

„Pretekári si užili počasie a celé preteky. Prostredie, atmosféra a trať sa im veľmi páčili, do Piešťan sa určite vrátia, o čom svedčia aj príspevky na sociálnych sieťach. Za celú atmosféru treba poďakovať pretekárom, divákom a dobrovoľníkom, ktorí si to odmakali a samozrejme partnerom, bez nich by to zorganizovať nebolo možné,“ povedala Janka Beňačková, usporiadateľka podujatia z piešťanského triatlonového klubu Black Swans, ktorý mal na pretekoch svojich reprezentantov.

V  kategórii olympijský triatlon (1,5 km plávanie, 40 km bike, 10 km beh) na 1. mieste vo svojej kategórii umiestnil Braňo Sivák a Pavol Špaček na 2. mieste. Vo svojej kategórii v šprint triatlone (0,75 km plávanie, 20 km bike a 5 km beh) zobral bronz Pavol Sedliačik, rodinke Brnových sa ušli až dve medaile – Juraj Brna bral 1. miesto vo svojej vekovej kategórii a syn Martin Brna zase 2. miesto v Šprint Triatlone. Z Piešťancov za Minimon Running Team 1.. miesto v kategórii v Olympijskom triatlone patrí Erikovi Ferenczovi.

Kompletné výsledky nájdete na vysledkovyservis.sk.

Na preteky bolo potrebných 50 dobrovoľníkov, štyria rozhodcovia, niekoľko stoviek fliaš na bicykel a litre koly a vody, niekoľko stoviek kíl železa na depo na bicykle a 250 metrov kobercov.

Text: Tlačová správa Black Swans  Foto: Jozef Beňačka