Hotelka oslávila 70 rokov vo veľkom štýle

Dom umenia bol obsadený do posledného miesta, bývalí aj súčasní študenti búrlivo tlieskali všetkým prítomným pedagógom a spomínali aj na tých, ktorí sa jubilea Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera nedožili.

Presne 70 rokov po svojom založení je škola vo vynikajúcej kondícii. Počet záujemcov o štúdium stále dvojnásobne prevyšuje počet voľných miest a žiaci i učitelia slávia úspechy na najvyššej úrovni. Dôkazom je poďakovanie ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka, ktorý škole pri príležitosti jej narodenín poslal list.

Touto formou svojich nasledovníkov pozdravil aj Jozef Ábel Gogol, jeden z prvých absolventov hotelovej školy, ktorý svoju hoteliersku dráhu začínal vo Vysokých Tatrách, ale odišiel do Chile a Brazílie. Pracoval ako riaditeľ hotela Hilton v Portoriku a neskôr otvoril svoj vlastný hotel. Aktuálne je honorárnym konzulom Slovenskej republiky pre Portoriko. „Oplatí sa dobre učiť, o to ľahšie to bude potom ľahšie v praxi,“ odkázal študentom.

Na pódiu Domu umenia sa vystriedali zástupcovia všetkých generácií absolventov. Ako posledný prítomných pozdravil súčasný študent Mário Stankovský, ktorý je prapravnukom Imricha Wintera.
Na odkaz Winterovcov, ktorí stáli za myšlienkou založenia hotelovej školy v Piešťanoch, nadviazal aj kultúrny program. Ich dobu sprítomnili žiaci Základnej umeleckej školy. Nasledoval krátky program umeleckého súboru Lúčnica a vystúpenie speváka Adama Ďuricu.

Predseda Trnavského samosprávneho kraja Tibor Mikuš ocenil niekoľko pedagógov aj súčasného riaditeľa Ladislava Blaškoviča. Prítomných pozdravil aj primátor Miloš Tamajka, ktorý je tiež absolventom hotelovej akadémie.

Nasledovala veľkolepá hostina v priestoroch školy, na ktorej súčasní študenti predviedli svoje schopnosti.

hotelka-70-rokov_1 hotelka-70-rokov_3 hotelka-70-rokov_4 hotelka-70-rokov_5 hotelka-70-rokov_6 hotelka-70-rokov_7 hotelka-70-rokov_8 hotelka-70-rokov_9 hotelka-70-rokov_10 hotelka-70-rokov_11 hotelka-70-rokov_12 hotelka-70-rokov_13 hotelka-70-rokov_14 hotelka-70-rokov_15 hotelka-70-rokov_16 hotelka-70-rokov_17 hotelka-70-rokov_18 hotelka-70-rokov_19 hotelka-70-rokov_20 hotelka-70-rokov_21 hotelka-70-rokov_22

Text a foto: Martin Palkovič