15.04.2016 # 16:45 # 16:45

Hotel Javor zbúrajú

Chátrajúcu budovu v rekreačnej zóne Lodenica, ktorú donedávna využívali hráči airsoftu a paintballu, majú už čoskoro zbúrať. Informovala o tom TV Piešťany.

Bývalé rekreačné zariadenie štátneho podniku Slovenské lesy dokončili v roku 1987. Neskôr viackrát zmenilo majiteľov, teraz ho podľa katastra vlastní Alnamlah Abdullah Ali zo Saudskej Arábie.

TV Piešťany informovala, že búranie začne už budúci týždeň. Ďalšie plány majiteľa nie sú známe.

Hotel Javor je súčasťou rekreačnej zóny Lodenica, ktorá vyrástla v 80. rokoch minulého storočia. Tvorili ju zotavovne rôznych štátnych podnikov, ktoré slúžili na rekreáciu zamestnancov. Niektoré z nich sa neskôr stali útočiskom ľudí bez domova. Dlho chátral aj hotel Javor. Takto to v ňom vyzeralo v roku 2011.

hotel_javor_01 hotel_javor_02 hotel_javor_03 hotel_javor_04 hotel_javor_05 hotel_javor_06 hotel_javor_07 hotel_javor_08 hotel_javor_09 hotel_javor_10 hotel_javor_11 hotel_javor_13 hotel_javor_14

Text: Martin Palkovič

  • Juraj Lulovič

    Spomínam si na diskusiu predstaviteľov mesta, kde nájsť priestory na Dom opatrovateľskej služby a ako to zaplatiť. No: mali sme kompletne vybudované rekreačné objekty s kuchyňou, jedálňou, izbami s kúpeľňami, spoločenskými priestormi v tichom prírodnom prostredí. Mohli sme ich využiť ako denné stacionáre, starobince, azylové domy pre matky v núdzi, sociálne ubytovne… Mali sme… Dnes máme ruiny a budeme špekulovať kde zobrať peniaze na stavbu a zariadenie. Slovensko bude práve pre toto vždy chudobné. Lebo dookola staviame a nechávame spustnúť a staviame a nedávame peniaze na údržbu a tak potom draho opravujeme a tak stále a stále. A nikdy sa tuším nepoučíme.

X