22.01.2015 # 13:27 # 13:27

Zuzana Vráblová pobeží Wings For Life

www.wai.sk/uvod
Inzercia

Cieľom tohto charitatívneho behu je prispieť na výskum liečby poranenia miechy – jedného z najhorších úrazov, ktoré môžu človeka postihnúť. Wings For Life je celosvetové podujatie, do ktorého sa pravidelne zapájajú tisíce profesionálnych aj amatérskych športovcov. Všetky lokálne behy štartujú v rovnakom čase – 3. mája o 11.00 h.

Na štart toho bratislavského sa postaví aj Piešťanka Zuzana Vráblová, ktorá je trojnásobnou majsterkou sveta vo wakeskatingu. Napriek tomu, že vytrvalostné športy nemá príliš v láske, ale podujatia sa napriek tomu zúčastní.

„Budem rada, keď si nebudem musieť dávať prestávky a bude sa mi dobre behať. Ale hlavne, budeme to všetci robiť pre dobrú vec a z toho by sme mali mať najlepší pocit. Ja z toho budem mať určite ďaleko lepší pocit ako ten zo samotného behu,“ citovala Zuzanu Vráblovú oficiálna stránka podujatia wingsforlifeworldrun.com.

Pri Wings For Life dobehne každý účastník do vlastného cieľa. Krátko po štarte začne všetkých naháňať Catcher Car, až kým nepredbehne posledného športovca na trati. Posledná bežiaca žena a posledný bežiaci muž sa budú pýšiť titulom Wings For Life World Run.
Zaregistrovať sa môžete aj vy na tejto adrese. Celá suma registračného poplatku ide na výskum poranenia miechy.

Text: Martin Palkovič Zdroj/Foto: wingsforlifeworldrun.com

Inzercia
X