14.05.2015 # 16:23 # 16:23

Zimný štadión chcú opraviť v dvoch etapách

Inzercia

Najprv majú byť vymenené opotrebované časti strojovne, potom celý chladiaci systém. Na takomto riešení sa dnes dopoludnia dohodli zástupcovia samosprávy a hokejového klubu, rozhodnúť musia poslanci.

esprit nails

O dohode informoval poslanec Andrej Klapica: „Do najbližšieho zastupiteľstva bude vypracovaný návrh na rekonštrukciu terajšieho chladiaceho systému, ktorá by mala garantovať, že sezóna môže začať.“

Poslanci o tom budú rozhodovať 28. mája, ešte predtým tento návrh prerokuje mestská rada na svojom mimoriadnom stretnutí. Ak návrh zastupiteľstvom prejde a rekonštrukcia približne v hodnote 100-tisíc eur skončí načas, v auguste môže začať príprava mládeže aj extraligového tímu na ľade.

Následne má byť otvorený mestský rozpočet, v ktorom treba nájsť približne 700-tisíc eur na kompletnú výmenu chladiaceho systému. Podľa predbežných plánov príde k realizácii tohto zámeru až v priebehu budúceho roka.

Zmena spôsobu chladenia ušetrí podľa Andreja Klapicu náklady na energie, ktoré hokejovému klubu ŠHK 37 Piešťany prepláca samospráva. V prípade výstavby tréningovej haly, bude chladenie oboch ľadových plôch riešené spoločne.

Šéf hokejového klubu Jaroslav Lušňák pre portál zpiestan.sk povedal, že dohodu víta. „Najspokojnejší budem, keď sa to celé stihne a budeme môcť začať sezónu.“ Ľad musí byť hotový cez prázdniny, pretože vtedy sa v Piešťanoch pravidelne koná Memoriál Ivana Hlinku.

V tomto období začínajú trénovať a mládežnícke družstva aj extraligoví „havrani“.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

 • Patrik

  Máte tam chybnú vetu a to že ľad musí byť … správne znenie vety je nasledovné : ľad musí byť hotový na začiatku augusta pretože 10.augusta sa má v Piešťanoch uskutočniť Memoriál Ivana Hlinku.

  • Martin Palkovič

   Ďakujem za pripomienku, už je to opravené.

 • Fanfán Tulipán

  Pokiaľ som to dobre pochopil, tak genialita riešenia spomínanej rekonštrukcie chladenia spočíva v tom, že nebude stáť 700, ale 800 tis. ewri. Najprv sa za 100 tisíc chladenie zrekonštruje, aby sa na ďalší rok celé zariadenie s autogénom rozpálilo a odviezlo do šrotu. Následne sa vymení za nové, mimoriadne úsporné za 700 tisíc. Mestečko si vezme sekeru so samozrejme veľmi výhodným úrokom. Ročne bude samozrejme platiť prevádzkové náklady. Havraní klub už dnes nevládze platiť ani odvody do sociálnej poisťovne, takže jeho finančná kondícia je otázna. Môže sa stať, že aj jeho existenciu v ďalšom období šéfmanageros podmieni štedrými dotáciami od mesta. Veď prečo nie, keď mesto už dá v tomto období cez melón s úrokmi do Arény, predsa nenechá klub vydýchnuť naposledy. Takto sa biedne mestečko zamotá do takých nákladov s hokejom, že samo začne zadĺžené chrčať.

X