Zimný štadión chcú opraviť v dvoch etapách

Najprv majú byť vymenené opotrebované časti strojovne, potom celý chladiaci systém. Na takomto riešení sa dnes dopoludnia dohodli zástupcovia samosprávy a hokejového klubu, rozhodnúť musia poslanci.

esprit nails

O dohode informoval poslanec Andrej Klapica: „Do najbližšieho zastupiteľstva bude vypracovaný návrh na rekonštrukciu terajšieho chladiaceho systému, ktorá by mala garantovať, že sezóna môže začať.“

Poslanci o tom budú rozhodovať 28. mája, ešte predtým tento návrh prerokuje mestská rada na svojom mimoriadnom stretnutí. Ak návrh zastupiteľstvom prejde a rekonštrukcia približne v hodnote 100-tisíc eur skončí načas, v auguste môže začať príprava mládeže aj extraligového tímu na ľade.

Následne má byť otvorený mestský rozpočet, v ktorom treba nájsť približne 700-tisíc eur na kompletnú výmenu chladiaceho systému. Podľa predbežných plánov príde k realizácii tohto zámeru až v priebehu budúceho roka.

Zmena spôsobu chladenia ušetrí podľa Andreja Klapicu náklady na energie, ktoré hokejovému klubu ŠHK 37 Piešťany prepláca samospráva. V prípade výstavby tréningovej haly, bude chladenie oboch ľadových plôch riešené spoločne.

Šéf hokejového klubu Jaroslav Lušňák pre portál zpiestan.sk povedal, že dohodu víta. „Najspokojnejší budem, keď sa to celé stihne a budeme môcť začať sezónu.“ Ľad musí byť hotový cez prázdniny, pretože vtedy sa v Piešťanoch pravidelne koná Memoriál Ivana Hlinku.

V tomto období začínajú trénovať a mládežnícke družstva aj extraligoví „havrani“.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič