Vykrádal garáž, chytili ho pri čine

Piešťanskí policajti zadržali priamo pri čine 25-ročného muža zo Svätého Jura. V piatok 5. júna ho policajná operatíva pristihla krátko potom, ako vypáčil v skorých ranných hodinách zámok na dverách do garáže pri novostavbe rodinného domu v Piešťanoch.

Pri výsluchu sa muž policajtom priznal aj k ďalším skutkom a uviedol, že v niektorých prípadoch konal spolu s 24-ročnou ženou z Bratislavy. Na základe jeho výpovede polícia vypátrala ženu a nakoľko bol na ňu vydaný príkaz na zatknutie Okresným súd Bratislava II, policajti ju predviedli priamo pred sudcu.

Muž je podozrivý z pokusu krádeže vlámaním do novostavby rodinného domu v Piešťanoch, z krádeže vlámaním do dvoch áut na uliciach Valová a Kalinčiaková. Z jednej Škody Octavia ukradol továrenskú navigáciu, peňaženku s osobnými dokladmi a značkový notebook, z druhej odcudzil nadstavec na bezpečnostnú skrutku kolies vozidla.

Spolu so ženou sú podozriví z pokusu krádeže vlámaním do pivníc v bytovom dome na Ulici E. Belluša v Piešťanoch, z krádeže piatich bicyklov z piešťanskej predajne v hodnote najmenej za 3 200 eur a z pokusu krádeže bicyklov z inej predajne, kde poškodili majiteľovi dvere do predajne v hodnote 2 000 eur.

Polícia zaistila obom osobám veci súvisiace s trestnou činnosťou a niekoľko odcudzených bicyklov. Obaja obvinení boli v minulosti odsúdení za majetkovú trestnú činnosť a žena aj za prechovávanie drog. Teraz im hrozí strata slobody na 6 mesiacov až 3 roky. Obvinení sú stíhaní väzobne.

Zdroj: KR PZ Trnava