Vážnu nehodu na diaľnici mohla spôsobiť nepozornosť

Pri včerajšej nehode pred výjazdom na Hlohovec, po ktorej bola diaľnica v smere z Trnavy do Piešťan neprejazdná, sa zranili traja ľudia. Polícia upozorňuje, aby šoféri v úseku okolo obce Červeník zvýšili opatrnosť.

„Vodič na aute Fiat Ducato, ktorý išiel za kamiónom v pravom jazdnom pruhu, pravdepodobne chcel predísť kamión a v ľavom jazdnom pruhu si asi nevšimol prichádzajúci Peugeot 406. Vodič kamiónu s rakúskym evidenčným číslom sa snažil zareagovať na vzniknutú situáciu, ale vzhľadom na plne naložený náklad ho vynieslo do stredových betónových zvodidiel, ktoré prerazil. V opačnom smere na Piešťany došlo vzápätí k zrážke s ďalšími vozidlami,“ informovala hovorkyňa krajskej polície Mária Linkešová.

Pri nehode sa zranila 43-ročná žena, 16-ročné dievča a aj vodič kamiónu. Záchranári ich previezli do okolitých nemocníc.

Policajti alkohol u vodičov nezistili. Materiálne škody odhadli na 40-tisíc eur. Nie sú v tom započítané škody spôsobené naftou, ktorá po poškodení palivovej nádrže vytiekla do okolia diaľnice.

„Polícia upozorňuje vodičov, že najmä v smere na Piešťany je stále prejazdný iba jeden jazdný pruh. Pri jazde uvedeným úsekom žiadame vodičov, aby zvýšili opatrnosť a zbytočne nevytvárali kolízne situácie. Zároveň upozorňujeme vodičov, aby nezabúdali na bezpečnosť a na diaľnici skôr ako sa preradia do iného jazdného pruhu, skontrolovali si situáciu za sebou a vedľa seba. Veľa vodičov si nepreverí najmä tzv. mŕtve uhly a začnú s preraďovaním bez kontroly v spätnom zrkadle a aj často krát bez použitia smerovky,“ dodala hovorkyňa.

Zdroj: KR PZ Trnava Foto: Prezídium HaZZ