Trnavská krajská polícia je na Facebooku

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave dnes spustilo vlastnú stránku na Facebooku, kde bude verejnosti prinášať aktuálne informácie o udalostiach a svojej činnosti v rámci celého kraja.

Po Krajských riaditeľstvách v Bratislave, Nitre, Žiline, Banskej Bystrici a Košiciach je Trnava šiestym riaditeľstvom, ktoré tento kalendárny rok spustilo vlastnú stránku na najsledovanejšej sociálnej sieti. Stránka je dostupná pod názvom Polícia SR – Trnavský kraj.

„Sledovatelia stránky sa každodenne prostredníctvom statusov dozvedia o aktualitách z celého kraja. Nebudú chýbať príspevky o činnosti príslušníkov Policajného zboru, ale taktiež ani o ich skutočnej práci či zaujímavých záľubách, ktorým sa vo svojom voľnom čase venujú,“ uviedla hovorkyňa krajskej polície Martina Kredatusová.

Polícia bude podľa jej slov na stránke zverejňovať aj žiadosti o pomoc pre verejnosť. Každý sledovateľ stránky sa môže zapojiť do pátrania po podozrivých, nezvestných a hľadaných osobách.

„V prípade, že bude disponovať užitočnými informáciami, bude mať možnosť ich promptne, rýchlo a jednoducho odoslať vo forme súkromnej správy. Takýto spôsob komunikácie sa Policajnému zboru už osvedčil pri existujúcich facebookových stránkach a prispel k vyšetrovaniu trestnej činnosti,“ dodala hovorkyňa.

Hlavnou stránkou Policajného zboru je stránka Polícia Slovenskej republiky s takmer 200 000 fanúšikmi a 220 000 sledovateľmi.

Zdroj: Tlačová správa – KRPZ Trnava