Topfest aj so škótskou speváčkou Amy Macdonald

Pár týždňov pred festivalom, ktorý sa uskutoční 30. júna až 1. júla 2017 pribudlo do tohtoročnej zostavy Topfestu ďalšie zaujímavé meno. Pestrý line up obohatí aj škótska speváčka a gitaristka Amy Macdonald známa najmä vďaka megahitu This is the life.

Multižánrovosť festivalu Topfest tento rok potvrdzujú mená ako Karel Gott, Bastille, Skindred, Gogol Bordello, Slot, Kabát, ale aj megahviezda v podobe autora aktuálneho hitu Human, Rag´n´Bone Mana.
Amy Macdonald dopĺňa túto zostavu a podľa renomé, ktoré predchádza jej live vystúpenia so skupinou bude zaujímavým koncertným obohatením festivalu.

Narodila sa neďaleko najväčšieho škótskeho mesta Glasgow a na gitaru sa naučila hrať sama, keď v otcovej dielni našla starú gitaru. Od dvanástich rokov sa venuje hre na gitare, k čomu ju inšpirovali hlavne jej detské vzory – kapely Travis a The Libertines.

V roku 2007 vydala svoj prvý album, ktorým sa stala celosvetovo úspešnou – jeho názov bol This is the life. Presne ako v poradí štvrtý singel z tohto albumu, ktorý bol prelomovým v jej kariére a dodnes jednoznačne najväčším hitom, ktorý bodoval na 1.mieste v piatich európskych krajinách! V štyroch z nich bol jej album najpredávanejším a celosvetovo sa ho predalo viac ako 3 milióny kusov.

Jej štvrtý štúdiový album pod názvom Under stars vyšiel tento rok vo februári, zaujala na ňom hlavne optimistickou pilotnou singlovkou Dream On.

Text: Tlačová správa organizátorov festivalu Foto: (c)TOPFEST 2017