Súčasťou bláznivého cyklovýjazdu bude Bátoričkin cyklookruh

Slovenský cykloklub pozýva cyklistov na 4. ročník Bláznivého cyklovýjazdu. Podujatie sa uskutoční 18 apríla. Štart je 9.30 h z Parku miniatúr v obci Podolie.

„Každoročné nesúťažné podujatie, ktorým otvárame cykloturistickú sezónu. Organizujeme ho pravidelne v prvej polovici apríla v Parku miniatúr v obci Podolie, kde sa celé zázemie akcie nachádza. Nakoľko je areál pomerne malý, táto akcia má limitovaný počet účastníkov, a to 250,“ píšu v pozvánke organizátori zo Slovenského cykloklubu.

Podujatie je určené pre ľudí, ktorí sa radi stretnú v uvoľnenej atmosfére s rovnako naladenými cyklistami. Spája sa tu pohodový výjazd na bicykli s príjemným pokecom pri káve a koláči či pri pive. Bonusom je prehliadka Parku miniatúr, kde každoročne pribudne jeden či viac modelov hradov, zámkov a iných, najmä slovenských, pamiatok.

Účastníci 4. ročníka Bláznivého cyklovýjazdu si môžu vybrať z dvoch trás:

Bláznivá cyklotrasa – 25,9 km – prevýšenie 504 m – MTB:

Čachtice – Čachtický hrad – Singletrail do Višňového -Višňové – Hrachovište – Vápenky – Krajné – Ferancovie vrch – Pod Drieňovicou – Ošmek – Podolské kopanice – po asfaltke do Parku miniatúr

Trasa č. 2 – Bátoričkin cyklookruh (jedno alebo dve kolá) – 25 km / 50 km – prevýšenie 341 m / 682 m – cestná trasa:

Čachtice – Višňovská dolina – Višňové – Hrachovište – Krajné – Ošmek – Podolské kopanice – Podolie – Park miniatúr

Informácie o účastníckom poplatku a ďalšie podrobnosti nájdete na mtbiker.sk.

Pozrite si 360-stupňové video z dokončovacích prác na Bratislavskom hrade, ktoré vzniklo v máji 2018. Ťahaním myši alebo nahnutím telefón sa môžete „obzerať“ okolo seba.

Text: Slovenský cyklokub