Jozef Metelka je Paralympionikom roka 2021

Cyklista, ktorý pochádza z Piešťan, obhájil svoje vlaňajšie prvenstvo a triumfoval už tretí raz. Informoval o tom Slovenský paralympijský výbor.

Jozef Metelka skončil v ankete Športovec roka 2021 na 9. mieste. Iba o jednu priečku ho predbehol Peter Sagan, zvíťazila lyžiarka Petra Vlhová. Rozhodlo o tom hlasovanie Klubu športových redaktorov Slovenského syndikátu novinárov.

Keďže Jozef Metelka obsadil najvyššiu priečku zo všetkých paralympionikov, patrí mu titul Paralympionik roka 2021. K tomuto umiestneniu nepochybne prispeli tri medaily, ktoré tento rok vybojoval v Tokiu.

Bronz získal pre Slovensko na pevnom kilometri 26. augusta. Hneď na druhý deň prišla z Japonska správa, že Jozef Metelka je zlatý v stíhacích pretekoch na 4000 metrov a dokonca zlepšil svoj vlastný svetový rekord. Zbierku cenných kovov potom skompletoval striebrom z časovky na trati pod horou Fudži.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

Zdroj: paralympic.sk