Pri Kolonádovom moste sa cyklisti naraňajkujú

Slovenský cykloklub srdečne všetkých pozýva na Raňajky pre cyklistov, ktoré sa uskutočnia vo štvrtok 22. septembra pri meteorologickej stanici pri Kolonádovom moste v Piešťanoch. Raňajky sa budú podávať od 6.30 do 10.00 hodiny.

Raňajky sa uskutočnia pri príležitosti Európskeho týždňa mobility, ktorý trvá od 16. septembra do 22. septembra. Ide o každoročnú iniciatívu Európskej komisie za udržateľnú mestskú mobilitu, už od roku 2002. Témou tohtoročného Európskeho týždňa mobility je Lepšia dostupnosť, motto znie: Cestujeme zodpovedne.

Cieľom kampane je zvyšovanie  povedomia o udržateľnej mestskej mobilite. Podporuje zmenu správania v prospech aktívnej mobility, verejnej dopravy a iných čistých, inteligentných dopravných riešení.

Každoročne sa tak sa rozbehnú aktivity v stovkách miest po celej Európe. Do Európskeho týždňa mobility sa tento rok zapojí i Slovenský cykloklub v spolupráci so značkou Origos.sk a podporou mesta Piešťany. Pre Piešťancov budú pripravené chutné a zdravé raňajky.

Raňajky predstavujú základ pre úspešný štart do nového dňa. Tohto hesla sa držia i v Slovenskom cykloklube a chystajú pre nemotoristov sladké i slané raňajky, dobrú kávičku či čajík. Na svoje si prídu naozaj všetci.

„Pre cyklistov, ako aj peších, korčuliarov, kolobežkárov pripravujeme sladké aj slané raňajky. Na výber budú mať z rôzneho pečiva, koláčikov, ovocia alebo keksíkov. Pripravovať budeme čajík aj kávičku. Raňajky pripravujeme spolu so značkou Origos, ktorí prídu odprezentovať zaujímavé mestské bicykle, ktoré si okoloidúci budú môcť aj vyskúšať,“ uviedla Lucia Bagová, organizátorka akcie.

Taktiež sa v stánku môžete zastaviť po najaktuálnejšie informácie z oblasti cykloturistiky na Slovensku. Slovenský cykloklub sa totiž vo svojej bežnej činnosti venuje práve cykloturistickému značeniu.

Raňajky pre cyklistov finančne podporilo mesto Piešťany, partnermi podujatia sú Origos.sk a Horalky od Sedity.

Zdroj: Tlačová správa Slovenský cykloklub

Foto: Archív zpiešťan.sk