Spravme pre Zem gesto, upracme si mesto

Pri príležitosti Dňa Zeme sa uskutoční veľké upratovanie Piešťan, ktoré spolu s radnicou organizujú aktivisti z iniciatívy Clean Piešťany – za čistejšie Piešťany.

V sobotu 24. apríla budú dobrovoľníci zbierať odpadky v lokalitách: Lido, Malá vrbina pri poliklinike, Nábrežie Váhu – od Krajinského mosta cez Lodenicu a Dino smerom k hati Drahovce.

Výdaj vriec a ochranných prostriedkov, ktoré zabezpečí mesto Piešťany, bude prebiehať v čase od 13.00 do 14.00 h na týchto stanovištiach: Húpací most, workoutové ihrisko pri Kruhovke, Lodenica (parkovisko), Dino. Plné vrecia sa budú ukladať na chodníku na vale a na chodníku pri Malej vrbine. Zber plných vriec bude prebiehať v čase od 16.00 do 17.00 h.

„Všetkých zúčastnených prosíme o dodržiavanie aktuálnych protipandemických opatrení, zachovanie rozostupov a nezdržiavanie sa v skupinkách. V prípade zlého počasia – dažďa sa akcia nekoná,“ upozornili usporiadatelia.

Na organizácii podujatia spolupracujú mesto Piešťany, iniciatíva Clean Piešťany – za čistejšie Piešťany, Služby mesta Piešťany, Ensana Hotels, OZ Sĺňava a Olympijský klub Piešťan.

Facebookové podujatie nájdete na tejto adrese.

Zdroj: piestany.sk Foto: Alain Janovjak