Solidaritu prejavili aj ľudia, ktorí sami veľa nemajú

Kvôli lockdownu hrozilo, že pred Vianocami nebude mať Trnavská arcidiecézna charita dostatok materiálnej pomoci pre ľudí v núdzi. Dobrodinci sa však rýchlo zmobilizovali. V piešťanskom Centre pomoci človeku si doslova podávali kľučku.

„Pár hodín pred potravinovou zbierkou v Tescu prišli správy o lockdowne. Úsilie našich zamestnancov a dobrovoľníkov, ktoré venovali organizácii zbierky bolo zmarené. Navyše, vedeli sme, že sa zatvoria brány kostolov a prídeme o výťažok zo zbierky na charitu, od ktorého závisí fungovanie našich služieb,“ opísali situáciu pracovníci Trnavskej arcidiecéznej charity.

Našťastie však sily rýchlo spojili pracovné kolektívy, rodiny aj jednotlivci. „V našom Centre pomoci človeku v Piešťanoch si darcovia doslova podávali kľučku. Prichádzali s potravinami a drogériou a sklad, ktorý ešte ráno zíval prázdnotou, bol zrazu takmer plný. To isté sa dialo v našom sklade solidarity v Trnave. Kolegovi, ktorý ho má na starosti, neustále zvonil telefón. Od darcov preberal jednu zásielku po druhej,“ informovala Trnavská arcidiecézna charita.

Vďaka iniciatíve pedagógov sa zapojili aj žiaci niektorých škôl. „Najviac ma prekvapilo jedno rómske dievča, na ktorom je vidno, že asi nemajú moc peňazí. Doniesla plnú igelitku vecí,“ napísala nám učiteľka, ktorá zbierku pre Centrum pomoci človeku organizovala v jednej zo škôl v regióne.

Trnavská arcidiecézna charita všetkým darcom ďakuje v mene ľudí, ktorým potraviny a ďalšie veci zo pomôžu. „Ďakujeme v mene seniorov, v mene žien, ktoré sú na výchovu detí samé, ale aj v mene viacčlenných rodín. Potraviny a drogéria sú úplne prvou pomocou, ktorú podávame núdznym. Vďaka vám už s istotou vieme, že nasledujúci rok nebude potravinová pomoc charity ohrozená.“

❤ 🙏VĎAKA VÁM sme pomohli mnohým rodinám i jednotlivcom v neľahkých životných osudoch…
🎁🎄 VĎAKA VÁM bude mať vyše 100…

Posted by Centrum Pomoci Človeku on Wednesday, December 22, 2021

Text: Martin Palkovič