Sára Niepelová prekonala dva Slovenské rekordy v plávaní

Sára Niepelová, členka ŠPK Kúpele Piešťany, uplynulý víkend na medzinárodných plaveckých pretekoch X-Bionic® Sphere Slovakia Swimming Cup v Čilistove prekonala dva Slovenské rekordy.

V sobotu vyhrala disciplínu 400 m polohové preteky, keď zaplávala čas 4:47,85, čím prekonala starý juniorský rekord SR o viac ako 2 sekundy.

V nedeľu opäť zvíťazila v disciplíne 400 m voľný spôsob v juniorskom rekorde SR dosiahnutým časom 4:17,29 taktiež prekonala starý rekord o viac ako 2 sekundy.

Sára pokračuje v zime po úspešnej letnej plaveckej sezóne. V lete sa zúčastnila na dvoch významných juniorských plaveckých podujatiach Majstrovstvách Európy a Majstrovstvách sveta juniorov.

Na Majstrovstvách Európy juniorov, ktoré sa konali 28.6. – 2.7. 2017 v Izraelskej Netanyi úspešne reprezentovala v jej obľúbenej disciplíne 400 m polohové preteky, kde sa umiestnila na 25 mieste.

Úspešnejšia bola na juniorských majstrovstvách sveta v Indianapolise /USA, ktoré sa konali 23.-28.8.2017 za účasti 630 plavcov z 93 krajín. V jej hlavnej disciplíne 400 m polohový preteky v osobnom rekorde skončila na 23. mieste.

V disciplínach 800 a 1500 m voľný spôsob skončila na 22. a 30. mieste. Sáre gratulujeme a prajeme veľa osobných rekordov nastávajúcej zimnej sezóne.

Text a foto: Radoslav Suchánek