Plavci ŠPK Kúpele Piešťany získali na majstrovstvách Slovenska 12 medailí

V dňoch 9. – 11. 6. 2023 sa v šamorínskom  rezorte x-bionic® sphere uskutočnili Majstrovstvá Slovenska Open a juniorov v plávaní, na ktorých sa zúčastnilo 260 chlapcov a 299 dievčat z 58 slovenských klubov. Športový plavecký klub Kúpele Piešťany reprezentovalo 10 chlapcov a 6 dievčat.  Podarilo sa im 12 krát vybojovať umiestnenie na stupni víťazov.

Najúspešnejšia bola o pár dní 13 ročná  Karolina Valko, ktorá mohla súťažiť a byť vyhodnocovaná iba v kategórii Open. Súboje so staršími súperkami si však okorenila zaplávaním dvoch slovenských rekordov na 1500 a 800  v.sp.. Karolina v prvý deň šampionátu na 1500 v.sp. vylepšila slovenský rekord 13 ročných dievčat o 20 sekúnd , keď zlepšila  rekord našej pretekárky Lucie Slámovej, ktorá rekordný zápis stanovila  26.5.2023  tiež v šamorínskej vode. V najdlhšej  plaveckej bazénovej disciplíne nenašla premožiteľku a doplávala medzi ženami na prvom mieste. V poslednej disciplíne trojdňových súbojov Karolina zlepšila slovenský rekord 13 ročných dievčat o 4 sekundy a obsadila medzi ženami konečné 4. miesto. Celkovo sa jej počas troch pretekových dní veľmi pekne darilo a zaplávala si veľa osobných rekordov.

Lea Chromiaková medzi staršími juniorkami vybojovala strieborný stupienok na 200 motýlik a na bronzovom ju dekorovali za 100 motýlik a 400 v.sp. . Natália Ertlová  tiež v dvojročníku starších junioriek brala striebro na 1500 v.sp. a bronzovú radosť mala za 800 v.sp. .  Patrik Tapušík bol ocenený striebornou medailou za 400 v.sp. starších juniorov. Michaela Mosná si vybojovala druhé miesta na 1500 v.sp. a 400 v.sp. medzi 14 ročnými dievčatami.  Mário Stanček  po pekných osobákoch počas pretekov  vystúpil po boji na 800 v.sp. na bronzový stupienok. Medailové ocenenia vybojovali naše dievčatá aj chlapci v štafete na 4 x 200 v.sp. . Dievčatá  na foto zľava Slámová, Chromiaková ,Valko, Mosná vybojovali striebro. Chlapci v zostave Tapušík, Švec, Čačík a Skrabák obsadili tretie miesto.  Rastislav  Čačík  po zdravotných komplikáciách počas prípravy obsadil v troch individuálnych disciplínach zemiakovú pozíciu. Prajeme našim plavcom rýchlu regeneráciu a veľa síl do ďalších pretekov.

 

 

Text a foto: Radoslav Suchánek