Rozprávková jazda: Deti budú šantiť na svahoch Bezovca so zimnými hrdinami

Je tu zima, čas snehových vločiek, mrazu a zimných radovánok. Je to hlavne obdobie, na ktoré sa tešia asi najviac naši najmenší. Preto materské centrum Úsmev z Piešťan v spolupráci s Kolibou na Bezovci organizuje v lyžiarskom stredisku Bezovec 23. januára od 13.00 do 15.00 h svoju prvú tohtoročnú akciu s názvom Rozprávková jazda.

Ako sme už avizovali skôr, deti sa môžu tešiť na svoje obľúbené postavičky zo zimných rozprávok. Narazia na čertov, ktorým zamrzlo peklo, tučniakov, veveričku z Doby ľadovej i na Marušku a 12 mesiačikov. Všade im trošku pomôžu vyriešiť problémy, ktoré našich rozprávkových hrdinov postretli. A keďže rozprávok s témou zimy je viac, sú pripravené aj ďaľšie postavičky.

Deti sa môžu tešiť aj na Svena, soba z populárnej rozprávky Ľadové kráľovstvo. Pomôžu ho nakrmiť, pretože samému tá mrkvička nie a nie do úst ísť. Bude aj postavička, ktorá hovorí viac rodičom ako deťom. Lebo keď sa povie: „A nie je ti zima dievčička? Čo ti šije hlupák starý, navaľ ženícha,“ všetci vedia, že ide o Mrazíka. O rozprávku, bez ktorej kedysi vianočný čas ani nemohol byť.

Mrazík pekne zdobí stromy na bielo, a v tom mu budú asistovať i naše ratolesti. A nakoniec  o veselú, bujarú náladu sa postará dvojica z ďalšej ruskej rozprávky Máša a medveď.

Takže priatelia, kto nemá program na sobotu 23.1.2016, má dosť vysedávania pred telkou, či chce len stráviť vonku s deťmi zaujímavé popoludnie, je na Kolibe na Bezovci vítaný. Zimné počasie hádam Mrazík zabezpečí, o dobrú náladu je ako vždy pri akciách materského centra Úsmev postarané, tak chýbate už len vy s deťmi.

Nenechajte si újsť ten správny koktail zábavy a šantenia po svahoch Bezovca. Do skorého videnia.

Text: Tlačová správa materského centra Úsmev Ilustr. foto: MP

Bezovec rozpravkova jazda 2