Rekordný júl: V Piešťanoch horelo v priemere dvakrát denne

Nedostatok zrážok je jednou z príčin rekordného počtu požiarov, ku ktorým boli privolaní piešťanskí hasiči. Zasahovali najčastejšie z celého Trnavského kraja.

Najčastejšie ich volali k horiacim krovinám alebo stromom. „Vplyv na vznik požiarov tohto druhu malo teplé a suché počasie, ale vo viacerých prípadoch bola príčinou vzniku požiarov ľudská nedbalosť alebo úmyselné konanie,“ informoval Tomáš Bílik z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave, ktoré dnes zverejnilo štatistiku požiarov za obdobie od 3. do 26. júla.

Hasiči museli na území celého kraja zasahovať v tomto období až 173-krát. Najviac, až 54 zásahov vykonali jednotky z OR HaZZ v Piešťanoch.

V prípade najväčšieho požiaru za posledné roky im pomáhali aj kolegovia z iných okresov. Bývalú diskotéku na Teplickej ulici zachraňovali aj ich kolegovia z Hlohovca, Trnavy a Galanty. Nevyhnutá však bola aj pomoc dobrovoľných zborov z Moravian nad Váhom, Vrbového a Pobedima.

Za mnohými požiarmi je podľa štatistík úmyselné konanie alebo nedbalosť. Najnáročnejšie je uhasiť skládky odpadov. Za ich samovznietením je často teplé počasie, ale v prípade malých nelegálnych skládok odpadov je príčinou vzniku požiaru najmä ľudská nedbalosť alebo úmyselné konanie.

hasici prehlad zasahov hazz trnava

Zdroj: KR HaZZ Trnava