RegioJet zastavil na zavolanie, pravidelne to ešte nebude

Súkromný železničný dopravca ohlásil, že od polovice júna spojí Bratislavu a Košice ďalším párom, tentoraz nočných vlakov. O grafikone pre budúci rok ešte nie je rozhodnuté.

esprit nails

Napriek tomu, že tento týždeň zastavil žltý vlak prvýkrát aj v Piešťanoch, pravidelne ho cestujúci z nášho regiónu zatiaľ využívať nebudú.

Mimoriadne zastavenie vybavil učiteľ Lukáš Mencl zo Spojenej cirkevnej školy pre žiakov, ktorí boli na výlete v Košiciach. RegioJet zastavuje v Piešťanoch iba organizovaným skupinám nad 25 osôb, ktoré cestujú na vzdialenosť 150 km.

Dnes spoločnosť ohlásila, že od 14. júna 2015 budú medzi Bratislavou a Košicami premávať nočné vlaky. Z oboch miest budú odchádzať pred 23.30 h a cesta potrvá približne 5 hodín.

RegioJet sa tak snaží uspokojiť vysoký dopyt po cestovaní na tejto trase pred a po víkendoch.

„V súčasnom doplňovaní grafikonu k zmenám v zastavovaní vlakov IC RegioJet v Piešťanoch nedošlo,“ informoval hovorca spoločnosti Tomáš Bořuta.

Dodal, že grafikon pre budúci rok je zatiaľ len vo fáze hrubých príprav a nič konkrétne nie je jasné. „Zažiadali sme o pridelenie kapacít, jazdné časy vlakov ani definitívne zastávky však nie sú potvrdené. RegioJet má záujem od budúceho roka jazdiť medzi Bratislavou a Košicami čo tri hodiny a ponúknuť tak cestujúcim na Slovensku ešte častejšie spojenie medzi jednotlivými mestami s nadštandardným servisom a službami.“

Ich úroveň žiaci Spojenej cirkevnej školy chválili. „Nefunkčná klimatizácia a štyri nefunkčné toalety v troch vozňoch neodradili deti od komfortnosti cestovania. Užívali si služby dopravcu, napríklad bezplatné nápoje – jablkovú šťavu, horúci čaj. Vyskúšali aj pripojenie na internet, ktoré skvelo fungovalo. Priestor vo vozňoch a v kupé bol veľký, dostatočný na spoločné aktivity žiakov,“ zhodnotil Lukáš Mencl.

Vybavenie vlaku podľa neho nebolo náročné, ale isté komplikácie sa dostavili. „Po niekoľkých telefonátoch a e-mailovej komunikácii nám bolo z viacerých strán potvrdené v dostatočnom predstihu to, čo sme potrebovali, teda zastavenie vlaku v Piešťanoch. V rámci platnosti grafikonu vlakovej dopravy SR sme sa tak stali prvými občanmi, ktorí reálne vyskúšali vystúpenie si z vlaku súkromníka na železničnej stanici Piešťany.“

Text: Martin Palkovič/tlačová správa Foto: RegioJet