Ratnovce: Auto zrazilo chodkyňu (AKTUALIZOVANÉ)

Do autobusovej zastávky v obci Ratnovce dnes podvečer narazil osobný automobil. O život prišla staršia žena, jej dcéru previezol vrtuľník do nemocnice.

esprit nails

Podľa oficiálne nepotvrdených informácií sa vo vozidle s hlohoveckou ŠPZ, ktoré nehodu zapríčinilo, viezlo niekoľko mladých mužov. Príčinou mohla byť vysoká rýchlosť. Prebieha vyšetrovanie, o jeho výsledkoch zatiaľ polícia neinformovala. Krajská hovorkyňa Mária Linkešová iba potvrdila, že obeťou nehody je staršia žena a mladšia je v kritickom stave.

Podľa jedného z obyvateľov Ratnoviec jazdia autá na tomto mieste bežne rýchlosťou aj 70 km/h. Motorkári tam majú podľa neho počas slnečných víkendov doslova preteky.


Doplnené (12. mája o 21.20 h) o vyjadrenie policajnej hovorkyne Márie Linkešovej:

„Polícia zisťuje okolnosti tragickej dopravnej nehody v obci Ratnovce. 20-ročný vodič z Hlohovca nezvládol pravdepodobne riadenie a pri prejazde zákrutou na aute Honda Civic vyšiel na chodník, kde sa nachádzali dve ženy. 76-ročná matka s 51ročnou dcérou utrpeli nárazom vážne zranenia. Staršia zo žien na mieste nehody zraneniam podľahla. Polícia úsek cesty uzavrela a dopravu presmerovala cez okolité obce. Žiadame vodičov, aby rešpektovali pokyny polície.“

Doplnené (13. mája o 21.20 h) o vyjadrenie hovorcu hasičov Tomáša Bílika:

„Dňa 12. mája 2015 približne o 17.30 h bola ohlásená dopravná nehoda jedného osobného motorového vozidla Honda Civic v obci Ratnovce (okres Piešťany). V dôsledku dopravnej nehody došlo k usmrteniu jednej osoby a jedna osoba bola zranená. Zasahujúci hasiči z Piešťan poskytli zranenej osobe predlekársku prvú pomoc a asistovali pri jej transporte do vrtuľníka leteckej záchrannej služby. Havarovaný automobil zabezpečili proti vzniku požiaru.“


AKTUALIZOVANÉ (13. mája o 12.00 h): Podľa policajnej hovorkyne Márie Linkšovej bol mladý vodič na mieste podrobený dychovej skúške na alkohol s negatívnym výsledkom.

Policajti mu ihneď zadržali vodičský preukaz a vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre usmrtenie a ublíženie na zdraví.

Prípadom sa zaoberajú aj znalci v odbore súdne lekárstvo a cestná doprava. Okolnosti a príčiny nehody polícia vyšetruje. Hovorkyňa tiež uviedla, že mladík pravdepodobne prekročil rýchlosť a pri prejazde ľavotočivou zákrutou dostal šmyk. Jeho následkom stratil kontrolu nad vozidlom a vyšiel na chodník, kde narazil do dvoch žien.

„Polícia apeluje najmä na mladých vodičov, aby zbytočne neriskovali a jazdu prispôsobili najmä svojim skúsenostiam a zručnostiam za volantom. Nerozvážnosť a prirýchla jazda je jednou z najčastejších príčin dopravných nehôd.

V zmysle zákona je vodič povinný rýchlosť jazdy prispôsobiť najmä svojim schopnostiam, vlastnostiam vozidla a nákladu, poveternostným podmienkam, stavu a povahe vozovky a iným okolnostiam, ktoré možno predvídať,“ upozornila Mária Linkešová.

pic (32) pic (25)

Text: Martin Palkovič Foto: VV