Pri nehode neďaleko Trnavy zomreli dvaja mladíci

Policajti žiadajú najmä mladých vodičov, aby prispôsobili rýchlosť svojim schopnostiam a aktuálnej situácii na ceste.

Podľa aktuálnych informácií od hovorkyne, policajti aj v týchto chvíľach dokumentujú vážnu dopravnú nehodu medzi Trnavou a obcou Biely Kostol. Príčinou zrážky v protismere bola pravdepodobne neprimeraná rýchlosť jazdy.

„Do protismeru prešiel 20-ročný vodič auta Fiat Marea, ktorý spolu s 23-ročným spolujazdcom náraz neprežili. Pri nehode sa zranila aj rodina z auta Škoda Octávia. Rodičia a dve deti boli záchranármi prevezení do nemocnice. Presné príčiny nehody polícia na mieste zisťuje aj so znalcom z odboru cestná doprava,“ uviedla Mária Linkešová.

Miesto nehody je uzatvorené a policajné hliadky presmerovali dopravu cez Trnavu, miestnu časť Kamenný Mlyn a obec Biely Kostol.

„Polícia dôrazne žiada najmä mladých vodičov, aby jazdu prispôsobovali aktuálnej situácii na ceste a najmä svojim schopnostiam. Z dôvodu neprimeranej rýchlosti sa auto na mokrej vozovke stáva často neovládateľným a zrážke s iným vozidlom či pevnou prekážkou sa dá len ťažko zabrániť. Predísť kolíznej situácii na ceste však môže každý vodič zodpovedným prístupom,“ uzavrela hovorkyňa.

Zdroj: KR PZ Trnava Ilustr. foto: CB