Poslanecká kancelária je v lete zatvorená

Dovolenkové obdobie a klesajúca návštevnosť počas horúcich dní boli dôvodmi, že sa poslanci z klubu Spoločne pre Piešťany rozhodli, dať počas leta prestávku aj poslaneckej kancelárii. Radnica nemá zatiaľ na leto nahlásené stretnutie s občanmi ani od ostatných poslancov.

Doteraz sa obyvatelia mohli stretnúť so zástupcami najsilnejšieho poslaneckého klubu každú stredu od 15.00 do 16.00 h v malej zasadačke mestského úradu. Ostatní poslanci si stretnutia v kancelárii plánujú individuálne. Primátora Miloša Tamajku môžu Piešťanci navštíviť vždy v prvý piatok v mesiaci. Najbližší termín je 7. august.

Od januára tohto roku sa v poslaneckej kancelárii vystriedali viac ako dve desiatky návštevníkov, prevažne seniorov. Viacerí z nich začali pracovať aj v seniorskom parlamente. Poslancom predložili okolo tridsiatky návrhov a námetov na zlepšenie života v meste, niektoré odzneli aj ako interpelácie na zastupiteľstve, iné vyriešili poslanci priamo s kompetentnými referátmi a ďalšie sú ešte v riešení.

Obyvatelia žiadali napríklad overiť ceny pohrebných služieb, ďalej navrhli, aby mesto namiesto zbúrania budovy bývalej základnej školy ponúklo budovu na prenájom za euro záujemcom na verejnoprospešný účel. Návštevníci sa tiež zaujímali o koncepciu ochrany zelene v meste, o možnosť rekonštrukcie krytého bazéna na Eve, kritizovali tiež poriadok na uliciach a údržbu chodníkov.

Jedným z návrhov bolo aj vytvorenie štúdie nadväznosti schválených cyklotrás vo vzťahu na jestvujúci dopravný systém, aby neboli náhodne vyberané, ďalším zasa posúdenie databáz vlastníkov nehnuteľností a majetkových priznaní.

Či bude kancelária pokračovať v rovnakom režime ako doteraz, sa najväčší poslanecký klub rozhodne koncom augusta. Harmonogram bude zverejnený na stránke spolocneprepiestany.sk.

Zdroj: piestany.sk