Poslanci vymenili členov dozornej rady Bytového podniku

Nezvolených členov bývalého zastupiteľstva nahradili noví zástupcovia samosprávy. Vlastníkom spoločnosti je Mesto Piešťany, v dozornej rade je päť poslancov.

Valné zhromaždenie Bytového podniku Piešťany bolo zvolané mimoriadne, pred včerajším zasadnutím mestského zastupiteľstva. Členom dozornej rady zostal Martin Cifra. Namiesto Márie Beňovej, Milana Gajdoša, Jána Šmídu a Pavla Tapušíka v nej po novom budú Michal Hynek, Andrej Klapica, Ján Jánošík a Peter Tremboš. Poslanci ich zvolili v tajnom hlasovaní.

Informovala o tom konateľka spoločnosti Eva Kolláriková. Riadne valné zhromaždenie sa podľa jej slov uskutoční v apríli alebo v máji. Na ňom dostanú poslanci informáciu o hospodárení za predchádzajúci rok.

V minulosti mali konatelia a členovia dozornej rady nárok aj na podiel na zisku. Naposledy si päť poslancov rozdelilo 916 eur mesačne.  Valné zhromaždenie minulý rok schválilo hospodársky výsledok 101 209 eur po zdanení. Do mestského rozpočtu prispela spoločnosť sumou 40-tisíc eur.

Eva Kolláriková ďalej povedala, že Bytový podnik Piešťany chystá novú web stránku. Jej užívatelia si budú môcť prostredníctvom internetu skontrolovať vyúčtovanie, nedoplatky, stavy meračov a zistia aj koľko je vo fonde opráv domu. Systém má byť spustený do konca tohto roka.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič