Polícia vyzýva na opatrnosť voči cyklistom aj chodcom

Vodič zrazil v Hlohovci cyklistu, pretože nesprávne prechádzal cez križovatku. Preto policajti vyzývajú šoférov, aby dodržiavali predpisy a sústredili sa na jazdu. Nesprávna jazda cez križovatku je jednou z hlavných príčin vzniku dopravných nehôd.

Polícia vyšetruje dopravnú nehodu, ku ktorej došlo 23. novembra v ranných hodinách v Hlohovci na križovatke ulíc Hviezdoslavova a Železničná. Vodič pravdepodobne nedal prednosť cyklistovi idúcemu po hlavnej ceste v smere od Topoľčian. V dôsledku toho došlo ku kontaktu cyklistu s autom, pričom 64-ročný cyklista z Hlohovca spadol na zem a utrpel zranenia hornej končatiny.

Dychové skúšky na alkohol boli u oboch účastníkov nehody negatívne. Presné príčiny polícia vyšetruje, vodič auta však pravdepodobne nesprávne jazdil cez križovatku. Informovala policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

„Zákon hovorí, že vodič je povinný dbať na zvýšenú opatrnosť voči cyklistom a chodcom. Všetci účastníci cestnej premávky by si svoje povinnosti mali uvedomovať vždy, keď si sadajú za volant vozidla, berú do rúk bicykel alebo len prechádzajú cez cestu ako chodci a mali by sa správať na cestách zodpovedne,“ upozornila hovorkyňa polície.

Zdroj: KR PZ Trnava Ilustr. foto: Martin Palkovič