Policajtov je tento týždeň na cestách viac

Počas Sviatku všetkých svätých a Pamiatky zosnulých budú policajti dohliadať na bezpečnosť v cestnej premávke, a to už od štvrtka 31. októbra do pondelka 4. novembra 2019.

Tak ako každý rok a každé sviatky, zvyšuje sa počet účastníkov cestnej premávky. Polícia preto aj tento raz prijala opatrenia na zvýšenie bezpečnosti a plynulosti. Dopravní policajti budú podľa potreby riadiť a usmerňovať premávku na príjazdových cestách k cintorínom a na parkoviskách. Dohľad zvýšia aj na frekventovaných križovatkách a hlavných cestných ťahoch.

Počas minuloročných Dušičiek (1. až 4. novembra 2018) došlo na cestách k 133 dopravným nehodám, pri ktorých zahynuli tri osoby, ťažko sa zranilo16 osôb a 58 sa zranilo ľahko.

„Polícia apeluje na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby dbali na zvýšenú opatrnosť, predvídavosť a ohľaduplnosť. Vodiči, aby rešpektovali práva chodcov a cyklistov, najmä na priechode pre chodcov a prispôsobili svoju jazdu poveternostným podmienkam,“ uviedla hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Posilnené budú podľa jej slov aj hliadky poriadkovej polície a to najmä v okolí cintorínov. Železniční policajti dohliadnu na cestujúcich vo vlakoch a na staniciach.

„Upozorňujeme však, že na svoje veci si treba dávať pozor vždy a všade. Ak spozorujete osoby, ktoré sa správajú podozrivo, upozornite na ne hliadky polície dohliadajúce na dopravu a bezpečnosť v blízkosti cintorínov. Prípadne kontaktujte políciu na známom telefónnom čísle 158,“ dodala hovorkyňa.

Zdroj: Tlačová správa Prezídium PZ