14.03.2016 # 14:24 # 14:24

Podvod cez internet vyšetrujú aj piešťanskí kriminalisti

Polícia obvinila najmenej v dvoch prípadoch mužov z podvodu na internetových bazároch. Dvojica zverejnila n a portáli bazos.sk inzerát, prostredníctvom ktorého ponúkali na predaj ojazdené auto.

„Mitsubishi L 200, 4×4, vyrobený v roku 2001 inzerovali v novembri 2015 za sumu 1600 eur a v prípade záujmu o prihlásenie auta, žiadali navyše 420 eur. Na ich ponuku zareagoval telefonicky 39-ročný muž z okr. Trnava,“ informovala policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

S predávajúcim sa cez telefón dohodli na zálohe 1 000 eur. Podmienkou pre rezerváciu bol aj prevod peňazí na účet predajcu, ktorý prebehol ešte v ten istý deň. Po transakcii dostal poškodený krátku mobilnú správu, že záloha bola prijatá, ale viac sa mu s predávajúcimi nedarilo skontaktovať. Na viaceré výzvy muža nereagovali a sľúbenú zálohu nevrátili.

„Dvaja muži vo veku 34 a 35 rokov z okr. Malacky sú podozriví z prečinu podvodu. Podobný prípad riešia aj policajti z Piešťan a Leopoldova. Obaja obvinení už boli v minulosti za internetové podvody odsúdení a potrestaní. Teraz im hrozí strata slobody až na 2 roky,“ dodala hovorkyňa.

Polícia upozorňuje, že pri nákupoch cez internet by občania mali prihliadnuť na viaceré faktory. Extrémne výhodná kúpa nesmie byť jediným a rozhodujúcim kritériom. „Odporúčame nakupovať v overených internetových obchodoch, pri súkromných inzerciách uprednostňovať pokiaľ možno osobný odber. Pri osobnom vyzdvihnutí si tovar môžete skontrolovať, vyskúšať a výhodou je, že peniaze nemusíte posielať nikomu vopred.“

Zdroj: KR PZ Trnava

X