Počet nehôd na cestách Trnavského kraja mierne klesol

Za päť mesiacov tohto roka zaznamenala krajská polícia 454 dopravných nehôd, čo je o 18 menej ako vlani. V okrese Piešťany sa ich stalo 37. Na cestách zomrelo sedem ľudí, kým v minulom roku to bolo dvanásť.

Alkohol u vodičov zistili pri každej ôsmej dopravnej nehode. Hlavnou príčinou nehodovosti bolo porušenie povinnosti vodiča, nedovolená rýchlosť a porušenie povinnosti účastníka cestnej premávky. Najviac nehôd sa stalo v intravilánoch obcí, najmenej na rýchlostnej ceste a diaľnici.

Z celkového počtu mali 13 nehôd na svedomí chodci a rovnaký počet cyklisti. V štyroch prípadoch boli pod vplyvom alkoholu.

„Polícia bude aj naďalej denne dohliadať na bezpečnosť a plynulosť na našich cestách. Zameria sa na hlavné ťahy, rizikové úseky, na miestne komunikácie, cesty v obciach. Dohliadne na cyklistov a chodcov a dodržiavanie zákona motocyklistami,“ uviedla hovorkyňa Martina Kredatusová.

Vodičom pripomenula, že „jazda autom je práca ako každá iná a na jazdu autom sa treba stopercentne sústrediť.“ Podľa jej slov to platí najmä počas vysokých letných horúčav.

Text a foto: Martin Palkovič