Po nehode na križovatke pri cintoríne nefungujú semafory

Vodiči by mali zvýšiť pozornosť na na križovatke Krajinskej a Bratislavskej cesty. Včera večer sa tam stala dopravná nehoda, v dôsledku ktorej je svetelná signalizácia dočasne mimo prevádzky. Počas rannej špičky tam preto došlo k viacerým kolíznym situáciám.

Nehoda, pri ktorej osobné auto poškodilo stĺp jedného zo semaforov, sa stala včera okolo 20.00 h. Na mieste zasahovala polícia aj hasiči, ďalšie podrobnosti však zatiaľ nie sú známe.

Aktualizované 9. decembra o 12.30 h:

Premávka na križovatke Bratislavskej a Krajinskej cesty je aktuálne plynulá. Dopravu riadi polícia.

„Na sprevádzkovaní semafora sa pracuje. Termín známy nie je. Semafory má v správe organizácia Služby mesta Piešťany,“ uviedla hovorkyňa mestského úradu Eva Bereczová.

„K dopravnej nehode došlo včera večer asi o 19. 30 h  v piešťanskej križovatke. Vodič dodávkového auta išiel smerom od diaľnice  a odbočoval na Žilinskú ulicu. V križovatke došlo k zrážke s osobným autom VW Passat, ktoré išlo zo Žilinskej smerom na Trnavu. Pri nehode sa nik nezranil,“ vysvetlila hovorkyňa polície Mária Linkešová.

Iveco bolo pri nehode podľa jej slov odhodené do semaforu, ktorý sa nárazom poškodil. Polícia alkohol u vodičov nezistila. Vodič dodávky je podozrivý z porušenia predpisov v doprave, pričom vyšetrujú,  či došlo aj k prečinu poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia.


Podľa hovorkyne Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave mali hasiči včera viacero výjazdov k dopravným nehodám. Na diaľnici v katastri Piešťan v smere do Žiliny sa zrazili dve dodávky a jeden nákladiak.

„V dôsledku dopravnej nehody došlo k zraneniu dvoch osôb,“ informovala Júlia Kedrová. Zasahujúci hasiči z Piešťan, Hlohovca a  z Trnavy, poskytli zraneným osobám predlekársku prvú pomoc a pomohli ich naložiť do vozidiel zdravotnej záchrannej služby. Havarované automobily zabezpečili proti vzniku požiaru.

„Vodič na aute Scania narazil z nezistených príčin do prípojného vozidla Národnej diaľničnej spoločnosti, ktoré zabezpečovalo poruchu na aute Mercedes 313. Pri nehode došlo k ľahkému zraneniu vodiča, poľského občana z auta Scania a k ťažkému otrasu mozgu vodiča z Českej republiky z auta Mercedes. Škoda na vozidlách bola odhadnutá na 54 300 eur,“ uviedla hovorkyňa polície Mária Linkešová a dodala: „Polícia apeluje na vodičov, aby nepodceňovali situácie za volantom a na jazdu sa maximálne sústredili. Aj drobná nepozornosť, či rozptýlenie môže spôsobiť vážne dopravné nehody.“

nehoda_krajinska_01 nehoda_krajinska_02 nehoda_krajinska_03 nehoda_krajinska_04 nehoda_krajinska_05 nehoda_krajinska_06 nehoda_krajinska_07 nehoda_krajinska_08

Text: Martin Palkovič Zdroj: KR HaZZ Trnava Foto: CB/VV