Plavci ŠPK Kúpele Piešťany úspešní v Bratislave aj v Brne

V Bratislave na Pasienkoch sa v od 2. do 4. mája 2017 uskutočnili najväčšie plavecké preteky na
Slovensku. Pri účasti približne 700 pretekárov z  trinástich krajín a domácej špičky sa vynikajúco
držali aj plavci ŠPK Kúpele Piešťany.

Na štartovacie bloky sa postavili plavci 64 klubov z Českej republiky, Belgicka, Veľkej Británie, Gruzínska, Chorvátska, Lotyšska, Litvy, Maďarska, Rakúska, Ruska, Srbska,  Švajčiarska a domácich.

Najúspešnejší bol Filip Lányi v kategórii starších žiakov, keď si vyplával 2. miesto 800 kraul a 2 x 3. miesto na 200 kraul a 200 znak.

Sára Niepelová v silnej medzinárodnej konkurencii kategórie Open vybojovala 2. miesto na 400PP a  3. miesto na 800 kraul.

Maxim Wass si v najlepšom osobnom výkone vystúpil na bronzový stupienok za 3. miesto na 200PP.

Ostrá medzinárodná konkurencia bola veľmi dobrou skúškou výkonnosti našich plavcov pred vrcholom sezóny a Sára Niepelová atakovala a splnila limity Slovenskej plaveckej federácie na Majstrovstvá Európy juniorov.

V totožnom termíne sa konali v Brne plavecké preteky Májové Brno, na ktorých excelovali naši mladší žiaci.

Rebeka Buková vyhrala 2 x 1. miesto v disciplínach 50 znak a 200 znak a na 100 znak obsadila strieborný stupienok.

Jakub Jánsky vyplával 1. miesto na 200 prsia a bronz si odviezol domov za 100 prsia.

Olívia Ana Šprláková –Zmorová bola úspešná na 200 znak a obsadila krásne druhé miesto.

Májové Brno našim mladým žiakom svedčalo a všetci si zaplávali množstvo najlepších osobných výkonov.

Hneď po pretekoch v pondelok plavci ŠPK Kúpele Piešťany „nastúpili“ na záverečné sústredenie pred vrcholom sezóny do športového komplexu x-bionic® sphere v Šamoríne-Čilistove, aby mohli trénovať v otvorenom 50 metrovom bazéne.

Text: Radoslav Suchánek Foto: archív