Plavci ŠPK Kúpele Piešťany s dvomi titulmi z otvorenej vody

V dňoch 30. júna až 1. júla 2018 sa na Zlatých pieskoch v Bratislave konali Majstrovstvá Slovenska v diaľkovom plávaní na otvorenej vode. V konkurencii plavcov z 27 klubov Rakúska, Českej republiky a domácich sa ich zúčastnilo aj desať plavcov ŠPK Kúpele Piešťanv. Najúspešnejší boli Sára Niepelová a Filip Lányi, ktorí získali tituly  Majstra Slovenska v kategórii seniorov a juniorov v disciplíne 5000 m.

Filip Lányi si k titulu prilepšil i splnením kvalifikačných kritérií Slovenskej plaveckej federácie na juniorské majstrovstvá Európy v diaľkovom plávaní, ktoré sa uskutočnia na Malte.

Olívia Šprláková – Zmorová sa umiestnila v kategórii žiačok v disciplíne 5000 m na 2. mieste a Zora Bogárová medzi seniorkami na 3. mieste

Patrik Tapušík vybojoval v kategórii žiakov na 3000 m tretie miesto.

ŠPK Kúpele Piešťany ešte na otvorenej vode úspešne reprezentovali a svoje trate úspešne zvládli Škodný Michal, Buková Rebeka, Ertlová Natália, Lopatková Katarína.

Majstrovstvami v diaľkovom plávaní na otvorenej vode plavci športového plaveckého klubu úspešne ukončili letnú plaveckú sezónu so ziskom 33 medailových umiestnení z čoho bolo vyplávaných 13 titulov majstra Slovenska.

Text: Radoslav Suchánek Foto: Darina Moravcová