Plavci ŠPK Kúpele Piešťany nesú z Popradu 10 medailí, Niepelová z Toronta striebro

Na medzinárodných pretekoch Veľká cena Popradu sa uplynulý víkend vo veľkej konkurencii vyše 500 plavcov z Maďarska, Poľska, Českej republiky a domácich klubov zúčastnilo aj 25 plavcov vo farbách ŠPK Kúpele Piešťany.

Najúspešnejšia bola Sára Niepelová, ktorá medzi dospelými získala dvakrát druhé miesto v disciplíne 200 m motýlik a 400 m polohový pretek. V disciplíne 100 m voľný spôsob vyplávala tretie miesto.

Lenka Paulíková vybojovala tretie miesto v disciplíne 400m voľný spôsob.

V kategórii 12-ročných sa blysol Timotej Kondrc, ktorý si vyrhral v disciplínach 50 m a 100 m znak, 50 m motýlik.  Na striebornom stupienku stál v disciplíne 100 m motýlik.

Domininika Šišková bola dvakrát prvá v disciplínach 100 m a 50 m prsia. V disciplíne 50 m prsia prekonala i rekord podujatia mladších žiačok.

Sára Niepelová úspešne reprezentovala Slovensko v kanadskom Toronte 21. a 22. mája na Dr. Ralph Hicken International Swim Cup, kde získala striebornú medailu v disciplíne 400 m polohový pretek.
Zaplávaný čas 5:06,44 znamená splnený limit na Majstrovstvá Európy juniorov.

Preteky v Poprade boli jedným z posledných kontrolných štartov pred Letnými Majstrovstvami Slovenska.

Text a foto: Darina Moravcová