Plavci ŠKP Kúpele Piešťany boli úspešní v Dolnom Kubíne aj v Spišskej Novej Vsi

Od piatku 29. novembra do nedele 1. decembra sa konali v Dolnom Kubíne plavecké majstrovstvá Slovenska starších žiakov v tamojšom AquaRelax centre na 25 m bazéne. Kvalifikovalo sa na ne spolu 251 pretekárov zo 46 oddielov a klubov Slovenska. Športový plavecký klub Kúpele Piešťany reprezentovalo deväť dievčat a traja chlapci. Najlepšou spomedzi našich bola Lea Chromiaková.

Vybojovala si štyri prvenstvá na 100 a 200 motýlik, 400 PP a 800 v.sp. Striebornú medailu vyplávala na 200 PP a bronzový stupienok jej patril za disciplínu 200 v.sp. Medzi 13-ročnými dievčatami zaplávala štvrtý najhodnotnejší výkon majstrovstiev.

Medailovú bilanciu plavcov Kúpeľov obohatil aj Jakub Jánsky, keď dohmatol tretí na 400 PP. Podarilo sa mu obsadiť ešte dvakrát peknú piatu priečku na 200 PP a 1500 v.sp.

Katarína Lopatková sa v novom osobnom rekorde na 400 PP tiež umiestnila na piatom mieste. Darilo sa aj Natálii Ertlovej, ktorá po bojovnom výkone na 800 v.sp. obsadila šieste miesto.

Zľava Švec, Holíková, Chromiaková, Schedlingová Lopatková, Cisárová,Miháliková,Tapušík Ertlová a Jánsky v Dolnom Kubíne

V Spišskej Novej Vsi sa počas víkendu konal Memoriál Jozefa Baláža, ktorý je tradičným vrcholom zimnej sezóny najmladších žiakov. Zúčastnili sa ich aj nádeje ŠPK Kúpele Piešťany.

V kategórii 9-ročných žiačok sa najviac darilo Lucii Slamovej, ktorá si vyplávala sedem individuálnych medailí. Zlato si vybojovala na 400 m voľný spôsob a 50 m znak. Striebro na 100 a 200 m znak, 100 a 200 m voľný spôsob a pridala aj jeden bronz na 200 m polohové preteky.

V tej istej kategórii získala Kristína Kiralová zlato na 100 m motýlik, striebro na 200 m prsia a 50 m motýlik a bronz na 100 m prsia a 400 m voľný spôsob.

V kategórii 8-ročných žiačok si najviac medailí vybojovala Milica Martinkovičová, ktorá skončila na stupňoch víťazov šesťkrát. Zlato si vybojovala na 25 a 50 m prsia, striebro na 25 a 50 m znak a bronz na 50 m kraul a 100 m polohové preteky.

Michaela Csenkyová sa v rovnakej kategórii tiež nestratila a vyhrala 25 m motýlik a bronz získala na 50 m znak.

Medzi 10-ročnými žiakmi si Samuel Šiška vyplával striebro na 100 m polohové preteky a bronz na 50m prsia. Martin Hanuska pridal bronz na 100m polohové preteky. Bronzovú medailu si vybojovala aj štafeta na 4 x 50 m voľný spôsob v zložení Kiralová, Bališová, Hanusková a Slamová.

Skupina najmladších žiakov na pretekoch v Spišskej Novej Vsi.

Text: Radoslav Suchánek Foto: Darina Moravcová, Tomáš Vachan