Plávanie: Mladé Piešťanky sú majsterkami Slovenska

Počas uplynulého víkendu sa plavci ŠPK Kúpele Piešťany zúčastnili na Zimných majstrovstvá SR mladších žiakov v Dolnom Kubíne. Na preteky sa kvalifikovali Dominika Šišková, Matej Martinkovič, Timotej Kondrc, Katarína Černeková, Rebeka Buková, Olivia Ana Šprláková-Zmorová, Romana Švecová a  Jakub Jánsky.

O medailové umiestnenia bojovalo 245 plavcov z 50 klubov. Najúspešnejšia bola Rebeka Buková, ktorá si v kategórii 11-ročných vyplávala titul majsterky SR v disciplínach 100 metrov znak a 200 metrov znak.

Okrem týchto umiestnení obsadila 6. miesto v disciplínach 100 metrov motýlik a 100 metrov polohové preteky.

V tej istej kategórii sa Olivia Ana Šprláková-Zmorová stala majsterkou SR na 400 metrov polohové preteky a v disciplíne 800 metrov voľný spôsob obsadila 2. miesto.

Ďalším jej úspechom bolo aj 4. miesto v disciplíne 400 metrov voľný spôsob a 6. miesto v disciplíne 100 metrov znak. Romana Švecová pridala 5. miesto v disciplíne 200 metrov prsia.

V kategórii 12-ročných obsadila Dominika Šišková pekné 4. miesto v disciplíne 200 metrov prsia a pridala 5. miesto v disciplíne 100 metrov prsia a 6. miesto v disciplínach 200 metrov a 400 metrov polohové preteky.

Matej Martinkovič si vybojoval 6. miesto v disciplíne 400 metrov polohové preteky a 6. miesto pridal aj Timotej Kondrc v disciplíne 200 metrov motýlik.

Spolu sa im podarilo prekonať 34 osobných rekordov. Všetkým plavcom srdečne gratulujeme.