Plávanie: Cenné kovy z majstrovstiev Slovenska pre ŠPK Piešťany

V Štúrove sa na letnom kúpalisku Vadaš konali v 50 m bazéne v termíne 7. – 9.6.2019 Majstrovstvá SR mladších žiakov. Zúčastnili sa ich pretekári zo 49 slovenských klubov pri účasti 258 dievčat a chlapcov. Za ŠPK Kúpele Piešťany sa kvalifikovali Michaela Mosná, Linda Mocháková, Eliška Bališová , Rastislav Čačík, Tomáš Filus, Matej Jelenek, Marko Šprlák – Zmora, Mário Stanček a Alexander Zurek. Reprezentanti Kúpeľov si počínali veľmi dobre a ich snaha bola odmenená aj štyrmi medailami.

Najúspešnejšou z našej výpravy bola Michaela Mosná (na titulnej snímke). Za osobný rekord na 400 PP sa postavila na strieborný stupienok. Tretie miesto sa jej podarilo vybojovať v disciplínach 200 motýlik a 200 PP.

Medzi chlapcami bol najúspešnejší Mário Stanček, keď za svoj výkon na 100 prsia bol odmenený bronzovou medailou. Mladší žiaci urobili na majstrovstvách veľký výkonnostný skok vpred a zaplávali si množstvo najlepších osobných výkonov. Pre mnohých to bol ich prvý skok do vody na majstrovstvách Slovenska. Majstrovstvá najmladších hodnotíme s veľkou spokojnosťou a veríme , že sa terajší mladší žiaci dostanú raz na úroveň svojich starších kamarátov , alebo ich predbehnú.

Pri  Plzni sa 8.6.2019 na Boleveckom rybníku konala kvalifikácia českých diaľko-plavcov na Majstrovstvá Európy juniorov v diaľkovom plávaní, ktoré sa uskutočnia v júli. Štartovali aj plavci z Poľska a reprezentácia Slovenska. Náš juniorský reprezentant Filip Lányi si išiel po prvý raz ohmatať trať na 7500 m a darilo sa mu veľmi dobre. V konkurencii 10 plavcov dohmatol na druhom mieste , len jednu desatinu sekundy za víťazom, taktiež Slovákom, o rok starším, Tomášom Peciarom. Štart v Čechách považujeme za veľmi dobrú prípravu na Majstrovstvá Európy juniorov, ktoré sa budú konať v známom veslárskom areáli v Račiciach pri Prahe.

Text a foto: Radoslav Suchánek