05.07.2015 # 08:42 # 08:42

Platí zvýšené riziko požiarov aj výstraha pred horkom

Meteorológovia predpokladajú, že v najbližších troch dňoch dosiahne teplota vzduchu 35 °C. Pre okres Piešťany aj celé západné a južné Slovensko vyhlásili výstrahu II. stupňa.

„Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov,“ varuje na svojom webe Slovenský hydrometeorologický ústav. Pravdepodobnosť poškodenia zdravia nadmerným zaťažením organizmu u niektorých osôb je vysoká.

Výstraha II. stupňa platí pre náš okres od 5. – 7. júla od 12. do 18.00 h.

Odborníci odporúčajú dodržiavať pitný režim. Dospelý človek by mal počas dňa vypiť aspoň tri litre obyčajnej vody. Sladené nápoje ani alkohol prípadným zdravotným problémom nepredídu. Vodu treba piť pravidelne a v menších množstvách.

Pred horúcim a suchým počasím varujú aj hasiči. V súvislosti s ním vyhlásili čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru, kedy je zakázané zakladať oheň v prírode. V lesoch a ich ochrannom pásme je tiež zakázané fajčiť a odhadzovať horiace predmety. Hasiči tiež upozornili na to, aby ľudia nenechávali v autách zapaľovače, mobilné telefóny alebo notebooky.


Aktualizovaný zoznam bazénov v našom meste a blízkom okolí

nájdete na tejto adrese.


Text a foto: Martin Palkovič

 

X