Piešťanskí policajti hľadajú vodičov, ktorí ušli z miesta nehody v Sokolovciach a Banke

Dopravní policajti z Piešťan vyšetrujú okolnosti dvoch dopravných nehôd. Pri oboch, po zrážke jeden z účastníkov z miesta nehody odišiel.

V sobotu, 22. mája, došlo v poobedných hodinách k zrážke dvoch áut v obci Sokolovce. „Vodič na Audi Q5 s nemeckým evidenčným číslom, pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť jazdy. Pravou stranou auta narazil zozadu do auta Seat Leon, ktoré išlo pred ním. Vodič Audi po chvíli z miesta nehody odišiel,“ informovala Zlatica Antalová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave.

Má ísť o muža vo veku asi 30 až 35 rokov, podľa popisu je holohlavý, s vyrastenou bradou obviazanou ľavou rukou.

Ďalšia nehoda sa stala v piatok, 4. júna, v podvečerných hodinách. V obci Banka sa čelne zrazili dve vozidlá VW Passat.

„V jednom z nich sa viezla 31-ročná žena s dvomi maloletými deťmi. Druhé auto, s bratislavskými značkami, šoféroval neznámy vodič. Ten sa pri jazde pravdepodobne dostatočne nevenoval vedeniu vozidla a prešiel do protismeru. Nasledovala čelná zrážka, po ktorej vodič z miesta nehody odišiel. Mamička a ani jej deti sa pri zrážke nezranili. Policajti prítomnosť alkoholu v jej dychu nepotvrdili.

„Pokiaľ ste niektorú z nehôd videli, máte akékoľvek informácie súvisiace so zrážkami, prípadne máte videozáznam, zavolajte na policajnú linku 158, príďte osobne na dopravný inšpektorát v Piešťanoch,“ dodala hovorkyňa.

Zdroj: KR PZ v Trnave