Piešťanské letisko bude hostiť festival letectva už tretíkrát

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci so Slovenskou leteckou agentúrou organizuje tretí ročník Festivalu letectva Piešťany. Podujatie sa uskutoční počas víkendu od soboty 20. mája do nedele 21. mája 2023 na Letisku Piešťany, ktorého je župa majoritným akcionárom.

„Na letisku v Piešťanoch minulý týždeň pristálo prvé lietadlo nového priameho spojenia Tel Aviv – Piešťany – Tel Aviv a už počas predposledného májového víkendu jeho priestory ožijú tretím ročníkom úspešného Festivalu Letectva Piešťany. Pre všetkých jeho návštevníkov je pripravený nezabudnuteľný dvojdňový program, ktorý vyvrcholí unikátnou nočnou leteckou šou. Tá zažila slovenskú premiéru pred rokom práve na tomto mieste. Nezabudli sme ani na rodiny s deťmi, pre ktoré je pripravená špeciálna zóna s pestrým programom. Som presvedčený, že takto využívame ďalšiu možnosť ako zviditeľniť letisko, a rozvíjať cestovný ruch v regióne,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Hlavný program s uvítacím ceremoniálom a oficiálnou časťou je naplánovaný na sobotu 20. mája 2023 o 15:00 hodine. Tradičnými účastníkmi budú aj lietadlá Vzdušných síl Ozbrojených síl SR, Letka Ministerstva vnútra SR a Ozbrojené sily SR predvedú aj techniku pozemných síl. Vo vzduchu sa okrem domácich pilotov predstavia aj letecké esá z Česka, Maďarska, Poľska, Veľkej Británie a ďalších krajín. Večerný program pozostáva z unikátnej nočnej leteckej šou s dronmi, lasermi a pyrotechnikou.

Novinkou je koncept zábavných a vzdelávacích atrakcií pre rodiny s deťmi pod názvom Detský letecký festival, ktorý sa bude nachádzať na rozsiahlom areáli. Pre deti je okrem atrakcií pripravený aj pestrý pódiový program so známymi spevákmi pre detské publikum. V rámci areálu letiska budú svoju činnosť prezentovať aj organizácie v zriaďovateľskej pôsobnosti kraja a priestor dostane aj Krajská organizácia cestovného ruchu Trnavský kraj. Vďaka podpore župy budú všetky atrakcie na letisku i v detskej zóne bezplatné.

Zdroj: Tlačová správa – Trnavský samosprávny kraj