Piešťanské kúpele sú otvorené pre hostí, ktorí absolvujú test na covid-19

Aj počas aktuálnej situácie sú Slovenské liečebné kúpele Piešťany pripravené poskytovať zdravotnú starostlivosť.

Liečebné domy a hotely piešťanského Kúpeľného ostrova ostávajú prístupné pre hostí, ktorí aj v týchto dňoch vyhľadávajú liečebné pobyty. „Ochrana zdravia našich hostí je pre nás na prvom mieste. Nakoniec, to je hlavný dôvod, prečo nás vyhľadávajú. K súčasnej epidemiologickej situácii pristupujeme s plnou vážnosťou a robíme všetko pre to, aby sa u nás cítili bezpečne,“ uviedol Tibor Haris zo spoločnosti Ensana.

Podmienkou pobytu je vstupný test na covid-19. Hostia prichádzajúci na sedem a viacdňové pobyty test absolvujú bezplatne. Do všetkých priestorov hotelov, reštaurácií, kaviarní aj wellness centier či liečebných domov majú prístup iba ubytovaní a teda testovaní hostia.

Kúpele Piešťany sú pripravené aj na neželanú situáciu prípadného zistenia ochorenia u svojich klientov. „Pre hostí s pozitívnym testom na covid-19 máme v každom hoteli vyhradenú karanténnu izbu, následne sa riadime podľa pokynov Regionálneho úradu verejného zdravotníctva,“ ubezpečil Tibor Haris zo spoločnosti Ensana.

Samozrejmosťou je pravidelná dezinfekcia priestorov, kontrola dodržiavania rozostupov a povinnosť neustáleho nosenia ochranných rúšok vo všetkých priestoroch, aj v exteriéri.

Text a foto: Tlačová správa – Ensana