Piešťanské farby na Majstrovstvách sveta a Európy Formula Future

Pretekári Jakub Veselý a Nina Majerčíková, z klubu H2O Motorsport Piešťany, sa predstavili na Majstrovstáv sveta a Európy Formula Future, ktoré sa konali v termíne 9. až 13. augusta 2017 v maďarskom Dunajváros.

Pretekárov čakal náročný víkend, ktorý odštartoval vo štvrtok tréningami slalomovej i manévringovej časti. V piatok bola na programe manévringová časť Majstrovstiev sveta, v ktorej obsadila Nina Majerčíková s časom 1:34,79 12. miesto v Class 1. Jakubovi Veselému sa v Class 4 darilo trochu lepšie, kedy so stratou 20 sekúnd obsadil 5. miesto.

Sobotný program obsahoval časť pararélneho slalomu. V rámci doobedia sa jazdil pararélny slalom, kedy sa výsledky spočítali s manévringom z predchádzajúceho dňa. V tom obsadila Nina Majerčíková so stratou 16 sekúnd ôsme miesto. Sčítanie oboch časov dostalo hodnotu 3:59,67, čo znamenalo konečné 12. miesto na Majstrovstvách sveta Formula Future v Class 1. V slalomovej časti dostiahol Jakub Veselý 2:06,02 čo znamenalo 8. miesto. Po sčítaní časov za manévring a slalom jeho hodnota dosiahla 3:32,55 to znamenalo finálne 7. miesto.

Poobedie patrilo Majstrovstvám Európy, kde sa jazdil len paralélný slalom. V Class 1 siedme miesto obsadila Nina Majerčíková s časom 2:23,84. V Class 4 Jakub Veselý zajazdil slalom s časom tesne po 2 minúty – 1:59,88 a obsadil 6. miesto na Majstrovstvám Európy.

Klub H2O Motorsport Piešťany by všetkých rád pozval podporiťmladých pretekárov na VI. kolo Majstrovstiev Slovenskej republiky Formula Future., ktoré sa odjazdí 23. septembra na Siesta pláži.

Zdroj: H2O Motorsport Piešťany