Úspešná reprezentácia vodných motoristov na MS vo Formule Future vo Fujairah – U.A.E.

Rok 2018 priniesol mnoho zmien, rôznych podujatí a úspechov. Prekvapivo krásne leto, rovnako tak dlhé letné dni plné slnka a samozrejme krásna teplá jeseň vytvorili tento rok priaznivé podmienky aj našim pretekárom klubu H2O Motorsport Piešťany.

Čas je však neúprosný, plynie veľmi rýchlo a rovnako tak rýchlo ubehla aj sezóna našim mladým vodným motoristom. Naši zverenci si zmerali svoje zručnosti, rýchlosť a pozornosť v sérii piatich kôl Majstrovstiev Slovenska Formuly Future a  záver sezóny im vyvrcholil v mesiaci november na Majstrovstvách sveta, ktoré sa konali vo Fujairah – UAE. Majstrovstiev sveta sa zúčastnilo 11 štátov, kde predviedli svoju zručnosť, rýchlosť a pozornosť všetci pretekári, no ako to v súťažiach býva, víťaz môže byť len jeden. O to viac nás teší, že všetci naši zverenci dosiahli v silnej konkurencii výborné výsledky.

V kategórii Delfín nás reprezentovali dvaja pretekári. Nikolas Mikuliak, ktorý sa v manévringu umiestnil na 4. mieste a v slalome sa najlepším časom 01:06:17 kvalifikoval do semifinále. Po semifinálových jazdách sa Nikolas nakoniec umiestnil na peknom 4.mieste. Po celkovom hodnotení skončil na 4. mieste. Druhou pretekárkou bola Ella Jung, ktorá sa v manévringu umiestnila na 5. mieste a v slalome predviedla svoje najlepšie jazdy a vybojovala si tak krásne tretie miesto. Ella si svojimi výkonmi vybojovala celkové 3.miesto.

V kategórii Class – 2 nás reprezentovala Nina Majerčíková, ktorá sa nenechala zahanbiť, v manévringu si vybojovala 8.miesto a v slalome sa umiestnila na 6. mieste. Po sčítaní bodov a jednotlivých časov sa umiestnila na celkovom 8.mieste. Spolu s Ninou v tejto kategórii pretekal aj Šimon Jung, ktorý si svojimi výkonmi – manévring 3.miesto a slalom 7.miesto vybojoval celkovú 5. priečku.

Ďalší dvaja pretekári nás reprezentovali v kategórii Class – 4 a Class – 5. Oliver Šíra v kategórii Class 4 sa umiestnil v manévringu na 13.mieste a v slalome na 14.mieste, čo mu prinieslo celkové 14.miesto. Jakub Veselý nás reprezentoval v kategórii Class – 5, ktorý sa svojimi výkonmi – manévring 7.miesto a slalom 9.miesto, celkovo umiestnil na 9. mieste. Všetkým pretekárom srdečne GRATULUJEME!

H2O MOTORSPORT PIEŠŤANY – https://www.facebook.com/h2omotorsportpiestany/